Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Muralet e zhdukura tė Pogradecit prezantuar nga Jaho Brahaj
22/01/18
Foto 1 nga 5
Keto vepra te artit figurative pasqyronin krijimtarine e poetit te madh Pogradecar dhe te kombit, keshtu qe keto ishin nderim per Poetin, pogradecaret dhe kenaqesi per cdonjerin qe do kishte mundesine ti shikonte. Kjo eshte edhe me shume e dhimbshme, kur dime qe me keto vepra te piktorit Anastas Konstandini, Pogradeci ishte pionier i realizimit te muraleve me permasa te tilla dhe te arritura artistikisht.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha