Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
“Dajti” zbulon punishten ku falsifikoheshin pijet energjike
05/05/17
Foto 1 nga 8
TIRANE- Falsifikonin pijet freskuese dhe energjike, policia zbulon punishten ilegale nė periferi tė tiranės dhe pranogs 34 vjeēarin, Genci Brahysa. Nga hetimet ka rezultuar se nė kėtė punishte prodhohej pija energjike “Dajti” e palicensuar dhe regjistruar, ndėrsa ndėr produktet e tjera janė zbuluar dhe lėng limoni i falsifikuar, lėng pjepri, lėng pjeshke dhe disa kg produkte kimike qė shėrbenin pėr tė realizuar produktet. Nė cilėsin e provave material u sekuestruar 3048 kanace me pije energjike “Dajti” gati pėr t'u tregtuar si dhe 2 makineri, njė artizanale pėr prodhimin e pijeve dhe 1 prerėse dhe stampimi. Nė kuadėr tė kėtij operacioni nė kėrkim ėshtė shpallur shtetasi E.M i cili nė kėtė punishte ilegale tė pėrshtatur kishte funksionin e kimistit qė pėrgatiste formulat e pėrzieres.( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha