Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranė, banorėt kundėr pallateve nė lulishte, shembet gardhi
30/06/17
Foto 1 nga 10
TIRANE-Projekti pėr ndėrtimin e njė kompleksi pallatesh nė lulishten qė ndodhet pranė policisė bashkiake nė rrugėn e Kavajės nuk ėshtė pritur mirė nga banorėt dhe aktivistėt e shoqėrisė civile, tė cilėt kanė protestuar pasditen e sotme. Ata janė tubuar pranė ambienteve tė parkut nė shenje proteste kundėr ndėrtimit tė kompleksit nga nje grup biznesmenesh. Banorėt shprehen se kjo lulishte duhet te mbetet e tillė dhe bashkia nuk duhet te kishte dhėne leje pėr ndėrtimin e njė pallati. Ata kanė shembur murin rrethues, nė tė cilėn nuk ishte vendosur asnjė tabele per projektin dhe kompanine e ndertimit. Banorėt: Do i drejtohemi gjykatės “Bashkia nuk duhet tė lejojė punimet, nuk duhet tė ishte dhėnė leje pėr kėtė projekt. Do tė vazhdojmė protestėn pėr tė mos lejuar ndėrtimin e kompleksit tė pallateve.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha