Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Biznesmenėt e mermerit bėjnė ‘Kurban’ Malin e Tomorit
25/08/17
Foto 1 nga 12
Mali i shenjtė i Tomorit ėshtė gėrryer dhe zhvatur nga bizneset duke u lėnė nė gjendje skandaloze. Kamera e REPORT TV sjell pamje qė tregojnė sesi Mali i Tomorit shfrytėzohet pa kriter duke nxjerrė pllakat e gurit dhe mermerit, qė mė pas dėrgohen jashtė Shqipėrisė. 12 firma tė licencuara shkatėrrojnė malin 12 firma kanė marrė licencėn nga Ministria e Mjedisit pėr shfrytėzimin dhe nxjerrjen e pllakave tė gurit. Firmat nuk e kanė zbatuar urdhrin qė mali duhet tė kthehet nė gjendjen e mėparshme. Nuk dihet nėse Ministria e Mjedisit ka parė nga afėr sesi kryhet procesi ‘zhveshjes’ sė Malit tė Tomorit, ku sa mė parė duhen marrė masa pėr parandalimin e shkatėrrimit.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha