Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:13 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sekuestrohet 1.1 ton kanabis nė Vlorė, arratiset skafisti
06/09/17
Foto 1 nga 13
KARABURUN-Bllokohet nga policia kufitare mbi 1.1 ton kanabis dhe njė gomone, arratiset skafisti, ndėrsa destinacion i lėndės narkotike ishte Italia. Sipas policisė, fillimisht gomonia ėshtė pikasur duke lėvizur nė det nė vendin e quajtur “Zhapovel” nė Karaburun nė drejtim tė bregut tė detit. Pas ndjekjes, skafisti ka braktisur nė breg tė detit nė Karaburun gomonen me njė motor “Mercury” 150 hp dhe ėshtė larguar duke pėrfituar edhe nga terreni i pyllėzuar nė kėtė zonė. Ndėrsa pas kontrollit tė zonės nė vendin e quajtur “Depot e Valanidhit” nė Karaburun, midis Gjirit tė Bristanit dhe Gjirit tė Gramės nė Karaburun, u gjetėn 1 110 kg kanabis e paketuar nė 54 pako tė mėdha, e shpėrndarė midis pemėve dhe shkurreve. Kanabisi ishte bėrė gati qė tė transportohej me gomone pėr nė Itali, por nė momentin e fundit janė bllokuar.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha