Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tregu ushqimor nė Shkodėr mes baltės dhe pluhurit, asnjė investim
11/09/17
Foto 1 nga 13
Tregu i Merkatės nė lagjen "Rus" tė Shkodrės nuk plotėson as kushtet mė minimale tė tregtimit tė produkteve tė bulmetit. Janė vetė tregtarėt e kėtij tregu qė e pranojnė njė fakt tė tillė. Ato shprehen se nuk po merret asnjė masė pėr rregullimin apo sistemimin e tregut. Problem ėshtė shitja e produkteve tė tyre, pasi qėndrojnė gjatė ditės mes pluhurit dhe baltės, ndėrkohė edhe tregu i ri i ndėrtuar nė kėtė zonė ėshtė jashtė funksionit. “Kam 23 vjet qė shes, i kam paguar tė gjitha taksat shtetit, por nuk punohet kėshtu si mund ta tregtoj djathin nė kėto kushte? Kushtet e tregut janė skandal, ka kohė qė ėshtė kėshtu. Nuk marren as masa asgjė, nuk ka as banjo”, shprehen tregtarėt. Pavarėsisht premtimeve nga Bashkia Shkodėr pėr ndėrhyrje dhe sistemim tė tregjeve, situata vijon tė mbetet e njėjtė.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha