Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ceremonia, betohet Qeveria e re Rama e Meta shtrėngojnė duart
13/09/17
Foto 1 nga 9
TIRANE - Ka nisur nė Presidencė ceremonia e betimit tė ministrave tė rinj tė qeverisė "Rama 2". Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombėtar dhe mė pas me leximin e emrave tė kabinetit tė ri. I pari qė u betua para Kushtetutės ishte kryeministri Edi Rama i cili mė pas shtrėngoi duart me Presidentin e Republikės, Ilir Meta i cili i dorėzoi dekretin. Mė pas u betuan nė radhė tė gjithė ministrat e kabinetit qeveritar, duke marrė kėshtu zyrtarisht detyrėn.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha