Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Itali, kapen 2 ton kanabis, erdhi nga Shqipėria, pranga vlonjatit
19/10/17
Foto 1 nga 9
ITALI-Policia italiane ka sekuestruar nė Ferrara rresht 2 ton lėndė narkotike tė llojit kanabis sativa, qė dyshohet se vinte nga brigjet shqiptare. Sasia e drogės do tė gjeneronte njė shumė prej 20 mln eurosh. Policia italaine ka arrestuar njė person me iniciale R.R qe besohet se ėshtė nga Vlora ndėrsa ka shpallur nė kėrkim 3 tė tjerė. Mediat italaine raportojnė se operacioni ėshtė zhvilluar tė martėn. Bėhet fjalė pėr 90 pako tė gjetura nga policia tė cilat ishin ende tė ndotura me rėrė dhe lagėshtirė pasi kishin pak kohė qė ishin transportuar nėpėrmjet njė gomoneje. Sasia e drogės ishte ngarkuar mė pas nė dy furgonė dhe bėhet fjalė pėr 2 ton marijuanė dhe 10 kg hashash, njė pjesė nė sasi tė ngurtė e njė pjesė nė sasi tė lėngshme. Nėse kjo superngarkesė do tė ishte hedhur nė treg, prej saj do tė pėrfitoheshin 20 milionė euro kesh. Banorėt e zonės thonė se kjo ėshtė sasia mė e madhe e parė ndonjėherė nė kėtė zonė dhe njė sekuestrim gjigant nė nivel kombėtar nga autoritetet.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha