Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:20 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Gazetarja Alma Janka në "Rreze Dielli: Kudo që shkoj huazoj recetat e gatimit
03/01/18
Foto 1 nga 7
E ftuara e parė pėr Vitin e Ri nė kėndin e gatimit nė emisionin ‘Rreze Dielli’ nė Report TV ishte gazetarja Alma Janka. Ajo zgjodhi njė recetė tė thjeshtė dhe tė veēantė, supė me perime, estetikisht e bukur dhe me vlera ushqyese. Alma Janka u shpreh se “Mua mė pėlqen shumė tė gatuaj. Mė pėlqen tė shoh, mė pėlqen tė mėsoj njė gjė qė nuk e di. Mundohem t’i “vjedh” mėnyrat e gatimit, por ka raste qė edhe i pyes pėr recetėn. Gatimin e kam pasur pasion qė e vogėl, shikoja gjyshen kur gatuante. Mė pėlqente tė bėja vetė petat sidomos. Gatimi nuk mė mundon, pėrkundrazi.” Zonja Tefta dhe Janka erdhėn nė njė atmosferė tė kėndshme, bashkėbisedim dhe gatim, si pėr tė thėnė qė punėt e mira bėhen me bashkėpunim. Por Alma nuk mund tė vijė vetėm me njė recetė. Janka gatoi edhe njė “Fėrgesė Tiranase”. Supė, fėrgesė dhe njė sallatė qė ėshtė “normalizuese” sipas Jankės. Mesazhi mė i bukur qė mund tė nxirret nga emisioni i parė pėr kėtė vit tė ri, ėshtė pikėrisht ndarja me tė tjerėt e gjėrave tė bukura, qė ndikojnė nė tė mirėn e pėrbashkėt.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha