Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:34 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Drejt përfundimit tribunat te 'Arena Kombëtare'
12/03/18
Foto 1 nga 11
Stadiumi i ri i quajtur "Arena Kombėtare" i cili po ndėrtohet mbi rrėnojat e "Qemal Stafės" vazhdon tė formėsohet ditė pas dite. Siē duket edhe nga fotot e publikuara sė fundmi, punimet nė kantierin mė tė madh tė futbollit shqiptar vazhdojnė me ritme tė kėnaqshme. Tribunat e stadiumit po marrin formė, ndėrsa te tribuna 'karshi' ka nisur edhe ndėrtimi i shkallėve si dhe po vendoset mbulesa. Punimet nė tė gjithė hapėsirėn e betonit dhe konstruksioneve metalike ka kaluar mė tepėr se gjysmėn. Thuajse kanė pėrfunduar punimet pėr pjesėn e nėntokės sė stadiumit tė ri, teksa pritet tė nisė shumė shpejt edhe puna pėr fushėn. l.q/Shqiptarja.com
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha