Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:12 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Durrės, betonizohet plazhi, hotelet po hedhin blloqe betoni
02/05/17
Foto 1 nga 8
Pak ditė mė parė Report Tv ka denoncuar hedhjen e betonit nė plazhin e Durrėsit, ku njė pėrfaqėsi e hoteleve po hidhnin beton pėr tė pėrfituar hapėsira tė rėrės. Ndėrsa sot ambjentalisti, Sazan Guri dhe pėrfaqėsues tė shoqėrisė civile denoncuan zyrtarisht pranė Gjykatės Administrative dhe Prokurorisė sė rrethit Durrės masakrėn mjedisore qė po ndodh nė bregdetin Adriatik nė sektorin Apolonia, ku dhjetėra biznese, me qėllim pėrfitimi tė hapėsirave me rėrė, kanė betonizuar bregdetin nė mėnyrė tė paligjshme. (e.z/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha