Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Report Tv nė vendin e ngjarjes, ku deputeti pėrplasi pėr vdekje 54-vjeēarin
12/08/17
Foto 1 nga 12
Pas ngjarjes sė rėndė ku mbeti i vdekur 54-vjeēari, gazetari i Report Tv, Arsen Rusta zbuloi tė tjera detaje nga vendi ku ndodhi aksidenti. Nga furgoni kanė zbritur tre persona, ndėrsa dy prej tyre kanė arritur qė tė kalojnė autostradėn, 54-vjeēari ėshtė pėrplasur pėr vdekje. Ai ėshtė pėrplasur nė xhamin e parė tė makinės sė deputetit duke humbur jetėn nė vend, ndėrsa pėr 30 minuta u bllokua qarkullimi. Ngjarja ka ndodhur pėrballė tregut ushqimor, ndėrsa pritet ekspertiza auto-teknike pėr tė zbardhur shpejtėsinė me tė cilėn ka qenė duke lėvizur deputeti i PDIU. Pak metra nga vendi i aksidentit ndodhet njė mbikalim, por tregtarėt jashtė kamerave tė Report Tv shprehen se nuk i shėrben atyre, pasi ėshtė larg, ndėrsa cdo ditė ata kalojnė nė autostradė nga tė dy anėt. Nė fakt shkelja fillon qė te drejtuesi i furgonit, i cili edhe pse e ka tė ndaluar qė tė ndalojė pėr tė marrė apo zbritur pasagjerė nė autostradė ka shkelur ligjin duke ndaluar dhe zbritur pasagjerėt nė njė xhep. E ndėrsa vijojnė hetimet, Prokurori i Pėrgjithshėm i ka drejtuar njė kėrkesė Parlamentit pėr arrestimin e deputetit, qė shkaktoi aksidentin me vdekje mėngjesin e ditės sė sotme.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha