Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Mbante tritol nė banesė, arrestohet 57 vjeēari nė Memaliaj
12/08/17
Foto 1 nga 6
Njė 57 vjeēar ėshtė arrestuar nga policia nė Memaliaj, pasi u gjetėn nė banesėn e tij 7.6 kg lėndė eksplozive. Astrit Bilo u arrestua nė flagrancė, pas kontrollit tė policisė nė banesėn e tij nė fshatin Kurtje, ku u konstatua, 1 kallėp tritol 200 gr, 600 gramė C4, 6.8 kg lėndė plasėse (dinamit), 12.7 metėr fitil zjarrpėrcjellės, 45 kapsolla detonatore dhe 1 thikė. Menjėherė pas operacionit tė koduar Kurtje, Policia Tepelenė ka sekuestruar lėndėn eksplozive tė gjetur nė banesėn e Bilos dhe arrestoi nė flagrancė poseduesin e lėndės. Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisė Pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Gjirokastėr pėr veprėn penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armėve luftarake dhe e municionit".
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha