Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Shkodėr, asgjesohen 428 bimė kanabis, nė kėrkim dy persona
12/08/17
Foto 1 nga 5
428 bimė kanabis janė sekuestruar dhe asgjėsuar nė Shkodėr, si dhe janė shpallur nė kėrkim dy persona, tė cilėt dyshohen si kultivues tė bimėve. Nga monitorimi nga ajri, policia ka mundur tė identifikojė 320 bimė kanabis nė fshatin Kir, dhe 108 tė tjera nė fshatin Bruēaj. Blutė e Shkodrės ka vėnė nė kėrkim F.SH, 29 vjeē, si personin qė ka kultivuar bimėt narkotike nė fshatin Kir dhe R.K, 59 vjeē, si personi qė ka kultivuar bimėt nė fshatin Bruēaj. Bimėt e sekuestruar janė asgjėsuar me anė tė djegjes. Njoftimi i policisė: Vijojnė kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, pėr parandalimin e kultivimit tė bimėve narkotike. Asgjėsohen 428 bimė narkotike tė llojit Cannabis Sattiva.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha