Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
ShBA, dhunė nė protestėn e nacionalistėve tė bardhė
12/08/17
Foto 1 nga 8
Dhuna ka shpėrthyer nė Charlottesville nė shtetin amerikan tė Virxhinias, nė prag tė njė marshimi tė nacionalistėve tė bardhė . Njė makinė ka kaluar mes protestuesve duke plagosur tre persona tė cilėt janė nė gjendje tė rėndė, dhe dhjetėra tė tjerė tė cilėt pėsuan gėrvishtje, gjymtyrė tė thyera etj. Autoritet shpjegojnė se nuk bėhet fjalė pėr sulm terrorist. Disa mijėra persona pritet t’i bashkohen manifestimit “Bashkimi pėr tė Drejtėn”, qė kundėrshton planet pėr heqjen nga vendi tė statujės sė njė gjenerali tė Luftės Civile amerikane qė ishte pro skllavėrisė. Ndėrsa ėshtė shpallur gjendja e jashtėzakonshme pėr t'i mundėsuar policisė tė mobilizojė burimet. (J.Sh/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha