Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Masakėr nė Malin e Tomorit, 'zhvishet' nga mermeri
24/08/17
Foto 1 nga 11
Biznesi i nxjerrjes dhe pėrpunimit tė gurit kėrcėnon Malin e Tomorit. Kompanitė vijojnė qė tė shfrytėzojnė guroret e mermerit, tė cilat konsiderohen si minierat e arit tė malit tė Tomorit. E ndėrsa kurbani pėr festėn kėtė vit nė Malin e Tomorit kishte ndryshim nga vitet e tjera, pasi ishte brenda duke shmangur therjet jashtė, tashmė denoncohet njė tjetėr masakėr, rrezikun qė po i kanoset Malit tė Tomorit, pasi po ‘zhvishet’ nga mermeri. Avokati Idajet Beqiri denoncon kėtė masakėr qė po ndodh nė Malin e Tomorit, ndėrsa kėrkon qė tė merren masa nga qeveria pėr ta parandaluar, pasi nė tė kundėr banorėt e zonės duhet tė ngrihen pėr tė mbrojtur thesarin e tyre.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha