Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:21 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Festohet 25-vjetori i marrėdhėnieve Zvicėr-Shqipėri, kujtime e ekspozita
13/09/17
Foto 1 nga 6
Nė pasditen e 12 shtatorit nė qendrėn COD nė Kryeministri ėshtė festuar 25-vjetori i Prezencės dhe Bashkėpunimit Zviceran nė Shqipėri. Christoph Graf, Ambasador i Zvicrės nė Shqipėri ēeli aktivitetin dhe theksoi se ekzistojnė lidhjet tė forta midis Zvicrės e Shqipėrisė pas tranzicionit postkomunist. “Zvicra vazhdon ta mbėshtesė Shqipėrinė nė rrugėn e integrimit europian” tha Graf. Tė pranishėm nė kėtė festėn e 25-vjetorit ishin edhe dy ish Ambasadorė tė mėhershėm tė Zvicrės, tė cilėt sollėn kujtimet e tyre dhe pėrvojat e bashkėpunimit me misionin e zhvillimit te ekonomisė dhe turizmit, siē janė kontributi pėr projektin e hidrocentralit tė Fierzės dhe bashkėpunimin pėr ta kthyer Komanin nė njė qendėr tė zhvilluar turistike, e mė gjerė.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha