Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sherr pėr pronėn nė Shkodėr, njė person pėrfundon nė polici
13/09/17
Foto 1 nga 9
Konflikti pėr pronat ėshtė njė ēėshtje qė shqetėson jo pak familjet shqiptare, teksa shpeshherė ai duket njė problem pa rrugėzgjidhje. Njė rast i tillė ėshtė pasqyruar nė qytetin verior tė Shkodrės, ku dy familje i janė drejtuar ligjit pėr ēėshtjen e pronės sė tyre. Bėhet fjalė pėr familjet Muzhani dhe Xhabija, pėr ēėshtjen e tė cilave Pėrmbarimi ka vendosur ditėn e sotme. Pėrmbarimi ka ekzekutuar vendimin e kthimit tė pronės sė familjes Muzhani, por qė ky vendim ėshtė kundėrshtuar nga familja Xhabija qė jeton aty. Gazetari i Report Tv nė Shkodėr raorton se ​4 anėtarė tė familjes Xhabija janė nxjerrė me forcė nga shtėpia, pas ekzekutimit tė vendimit nga Pėrmbarimi i vendimit tė Komisionit tė Kthim Kompensimimit tė Pronave.( b.h/SHqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha