Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Gjirokastėr, makina del nga rruga plagosen rėndė 4 persona
13/09/17
Foto 1 nga 8
Njė aksident i rėndė ka ndodhur ditėn e sotme nė Gjirokastėr nė Mashkullorė, ku kanė mbetur tė plagosur katėr persona. Mėsohet se makina tip Mitsubish me targa SR8185B, ka humbur kontollin dhe ka dalė nga rruga, ku mė pas ėshtė ėshtė pėrplasur edhe me njė pėrkujtimore tė ngritur aty pasi mė parė kishin humbur jetėn tre persona. Drejtues i mjetit ishte personi me inicialet A.A, nėrsa tre pasagjerėt e tjerė janė personat me inicialet: Sh.A, V.A, K.A dhe F.P, banues nė Sarandė. Gjendja e tre prej tė plagosurve ėshtė e qėndrueshme, ndėrsa njėri prej tyre ndodhet nė gjendje tė rėndė, dhe pritet tė mbėrrijė helikopteri nga Tirana pėr ta transportuar.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha