Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
‘Fiset e humbura’ nė Angola njė stil i veēantė nė look
06/10/17
Foto 1 nga 12
Pėrmes kėtyre fotove ju njohim me njė nga fiset mė interesante tė Angolės.Njė stil i veēantė unik i kėtij fisi tė humbur,ku shumė lehtė mund tė dallojmė njė look interesant.Mes tė gjithave bien nė sy flokėt apo edhe stolitė e veēanta. Bie nė sy se pjesėtaret e fisit perdorin extension ne floke duke i zgjatur me lesh dhie.Gratė janė ato tė cilat ndjekin mė sė shumti traditat e vjetra.Edhe pse zakonet e vjetra janė nė rrezik zhdukjeje kėto tradita tregojnė unicitetin e fisit tė lashtė dhe vendosmėrinė pėr t'i ruajtur.Nė kėto foto ju njohim me fiset Himba, Mucuis fise qė jetojnė nė Afrikės Jugore.e.m/Shqiptarja.com
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha