Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lezhė,shkėmbi zė mjetin,vdesin 2 vėllezėr dhe gruaja shtatzėnė
07/10/17
Foto 1 nga 16
LEZHE - Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur nė aksin rrugor Torovicė-Malecaj nė afėrsi tė Lezhės. Rėnia e njė shkėmbi nga lartėsia e malit ka zėnė poshtė njė automjet tip fuoristradė qė po kalonte aty dhe pėr pasojė tre persona nga fshati Balldre, anėtarė tė tė njėjtės familje, kanė humbur jetėn. Dy nga viktimat janė vėllezėr, Edmond dhe Valentin Zefi ndėrsa viktima e tretė, Alda Gjergji, 21-vjeēe ėshtė bashkėshortja e njėrit prej tyre. Ajo qė e bėn edhe mė tragjike kėtė ngjarje ėshtė se gruaja e cila humbi jetėn ishte shtatzėnė nė muajin e shtatė. Ajo po udhėtonte nė shoqėrinė e bashkėshortit dhe vėllait tė tij nė drejtim tė prindėrve tė saj nė njė fshat aty pranė kur mbi automjetin e tyre ra njė shkėmb i pėrmasave tė mėdha.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha