Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tė ėmbėl, delikatė dhe tė rrallė, foto tė kafshėve albine
09/10/17
Foto 1 nga 14
Keni menduar se albinizmi, ērregullimi gjenetik qė i bėn sytė, flokėt, lėkurėn tė kenė pak ose aspak pigment ndodh vetėm te njerėzit? Epo e keni gabim ky ėshtė njė fenomen qė ndodh edhe te kafshėt. Fotografė tė shumtė kanė fotografuar bukurinė e “akullt” tė albinėt dhe nuk e mohojmė qė kanė njė bukuri tė pastėr, por shikojini pak kėto kafshė albine. Kaq tė ėmbla dhe delikate ta fitojnė pa dyshim menjėherė zemrėn. (J.Sh/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha