Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:46 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Skandali nė Butrint,vijon puna, gazetarit i heqin kamerėn
11/10/17
Foto 1 nga 7
Skandali nė Parkun Arkeologjik tė Butrintit vijon tė zgjerohet dita-ditės, teksa tashmė ėshtė rrethuar zona ku po ndėrtohet lokali. Kamera e Report Tv ka tentuar sėrish tė shkojė nė zonėn historike tė trashėgimisė kulturore, ku po ndėrtohet, pėr tė parė sa kanė avancuar punimet, por nuk ėshtė lejuar. Punonjėsi i parkut i ka hequr kamerėn gazetarit tė Report Tv, vetėm njė ditė pasi ai nuk u lejua tė futej nė park as si vizitor, teksa nxori lekėt pėr tė paguar biletėn. "Gjatė ditės sė sotme kemi arritur tė vijmė nė brendėsi tė parkut dhe shikojmė se rrethimi ėshtė i shtuar dhe punėtorėt vazhdojnė tė jenė nė objekt. Nga vendi ku ka pasur beton ėshtė tani shtruar njė parket druri, pra betoni ėshtė veshur me njė parket druri dhe kanė vijuar punimet brenda objektit. Punonjėsit janė agresivė dhe nuk na lėnė tė kapim asgjė me kamera", tha gazetari Limos Didani.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha