Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:46 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Artan Shabani: Nė 4 vjet Fondi i GKA u shtua me 146 vepra
11/10/17
Foto 1 nga 10
Koleksioni i Galerisė Kombėtare tė Arteve ėshtė pasuruar me 146 vepra gjatė mandatit katėrvjeēar tė drejtimit tė institucionit nga Artan Shabani. Ndėrkohė, 10 veprat mė tė reja i janė shtuar kėtė tė mėrkurė koleksionit tė kėtij institucioni tė dhuruara nga Arben Golemi. Drejtori i Galerisė Kombėtare, Artan Shabani, ka folur pėr politikat e ruajtjes dhe pasurimit tė koleksionit gjatė kohės qė ka drejtuar institucionin. “Nė pėrgjithėsi janė 136 vepra qė nga 2013 deri nė kėtė moment qė jemi nė konferencė, duke shtuar edhe 10 vepra, pra 146 nė total. M rezulton qė ēfarė ėshtė premtuar ėshtė realizuar. Do tė doja qė vėrtetė nė Galerinė Kombėtare tė Arteve nė vitet nė vazhdim tė rikualifikohet objekti, vetė Galeria si fasadė si salla si hapėsira tė reja ekspozitave.”, tha Shabani.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha