Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lushnje, vriten 2 tė rinj, 2 plagosen
11/10/17
Foto 1 nga 8
Qyteti i Lushnjės ka pėrjetuar ngjarjet e viteve 1997-1998, pasi dy tė rinj, banorė tė kėtij qyteti janė ekzekutuar nė qėndėr me breshėri automatiku. Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha, kanė mbetur tė vrarė, ndėrsa dy persona tė tjerė Marjus Xhepexhiu, pronari i lokalit ku ndodheshin dy viktimat si dhe njė kalimtar i rastit, 66-vjeēar Bujar Turku, qė po ecte nė atė moment me bicikletė,kanė mbetur tė plagosur lehtė. Gazeta “Shqiptarja.com” mėson se viktima Jurgen Hoxha, kishte vetėm katėr ditė nga Belgjika, ku qėndronte si emigrant nė kėtė shtet. Policia e Lushnjės dyshon se atentati i rėndė qė ndodhi jo shumė larg godinės sė komisariarit tė kėtij qyteti, lidhet me pazaret e drogės nė Belgjikė dhe Hollandė, ku Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi kanė qėndruar dhe dyshohet se janė marrė me aktivitet kriminal.( G.N/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha