Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Nacional Geographic: Bunkerėt e transformuar tė Shqipėrisė
12/10/17
Foto 1 nga 15
National Geographic i ka kushtuar njė hapėsirė tė veēantė bunkerėve tė ndėrtuar nė Shqipėri pėrgjatė periudhės sė Komunizmit, nėn udhėheqjen e diktatorit Enver Hoxha. Sigurisht nuk ėshtė hera e parė qė media prestigjioze ti kushtojnė hapėsirė bunkerėve tė shumtė nė vendin tonė tė ngritur nga diktatori Hoxha, por kėtė herė ky artikull nxjerrė njė anė tjetėr tė tyre. Transformimi i tyre nė atraksione turistike, pikėrisht kjo i ka tėrhequr vėmendjen National Geographic. “Tė ndodhur mes njė tė kaluar tė izoluar dhe njė tė ardhme tė rikonceptuar, bunkerėt komunistė tė Shqipėrisė kanė marrė jetė tė re sot si muze, kafene dhe mė shumė.”, shkruan National Geographic. (J.Sh/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha