Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kruja tradicionale “zbret” nė Pazarin e Ri tė Tiranės
12/10/17
Foto 1 nga 5
Kruja tradicionale zbriti kėtė tė mėrkurė te Pazari i Ri nė Tiranė. Dhjetėra artizanė nga qyteti historik kishin ardhur pėr tė ekspozuar produktet e tyre nė hapėsirėn mė tė veēantė tė kryeqytetit. Fondacioni Shqiptaro-Amerikan pėr Zhvillim (AADF), nė bashkėpunim me Bashkinė e Tiranės dhe tė Krujės, organizoi dje eventin njė ditor “Mozaik Kruje” dhe “Artisans’ Fashion Night” pėr promovimin e bizneseve dhe vlerave tė zonės ku operojnė, si dhe rijetėzimin social ekonomik tė zonės. (J.Sh/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha