Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Meta takim me krerėt e partive parlamentare nė Kosovė
12/10/17
Foto 1 nga 6
Gjatė vizitės nė Kosovė, Presidenti i vendit Ilir Meta ka zhvilluar njė takim me krerėt e partive politike nė Kosovė. Meta u takua me Kryetarin e Lėvizjes Vetėvendosje, Visar Ymeri; me Kreun e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafa si dhe me Pėrfaqėsuesin e Listės Serbe, Slavko Simiē. Gjatė takimi ėshtė bisėduar pėr rėndėsinė e bashkėpunimit dhe dialogut konstruktiv qė duhet ndjekin kėto subjekte politike nė dobi tė zhvillimeve dhe prespektivės evropiane tė Kosovės. Presidenti i vendit ka pėrgėzuar tė gjithė forcat politike, pėrfshirė kėtu dhe Listėn Serbe, e cila ka dhėnė kontribut tė ēmueshėm nė rrugėn dhe prespektivėn e Kosovės dhe quyetarėve tė saj, por edhe Lėvizjen Vetėvendosje pėr opozitėn e saj tė bėrė nė Kuvend dhe jashtė tij
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha