Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:59 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lopėt bėjnė kėrdinė mbi mozaik nė parkun e Butrintit
13/10/17
Foto 1 nga 9
Parku i Butrintit ėshtė njė zonė e mbrojtur dhe si e tillė duhet qė kujdesi ndaj rrėnojave arkeologjike tė jetė i veēantė. Por, tashmė pėrveē betonit qė ėshtė duke u hedhur pėr ndėrtimin qė po bėhet, edhe lopėt po bėjnė kėrdinė. Bajgat e lopės mbi njė mozaik me vlera tė rralla historike duket se nuk e shqetėsojnė aspak administratėn e parkut. Punonjėsit kėrkojnė bileta dhe verifikim pėr turistėt dhe gazetarėt, ndėrsa lopėt vijojnė qė tė kullosin tė pa shqetėsuara.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha