Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:12 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ceremonia e 27 vjetorit tė themelimit tė PD
11/12/17
Foto 1 nga 12
Nė 27-vjetorin e themelimit tė Partisė Demokratike, kryetari Lulzim Basha u shpreh se “Uroj me zemėr themeluesit dhe anėtarėt e PD. Gėzuar 27-vjetorin e PD. Gėzuar lindjen e pluralizmit politik. Ne mblidhemi cdo dhjetor pėr tė nderuar protagonistėt, studentėt dhe njerėzit e thjeshtė, pėr t’u frymėzuar, reflektuar dhe rinisur. Lėvizja e Dhjetorit dhe PD kanė prodhuar Shqipėrinė e lirė, tė orientuar nga Europa dhe SHBA. Demokratėt kanė tė drejtė qė tė krenohen. Ky dhjetor ėshtė dhe nuk ėshtė si tė gjithė tė tjerėt. Azem Hajdari ėshtė prijėsi dhe kryetari i parė i PD sė sapo themeluar. ( g.n/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha