Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vijojnė punimet pėr restaurimin e Amfiteatrit te Kodrat e Liqenit
15/12/17
Foto 1 nga 6
Teatri i Hapur i Tiranės nė Parkun e Liqenit Artificial ka nisur tė marrė formė. Bashkia e Tiranės nėpėrmjet Agjencisė sė Parqeve dhe e Rekreacionit nė Tiranė ka vijuar punėn pėr rehabilitimin e plotė tė atij qė njihet nga tė gjithė si Amfiteatri i Tiranės dhe qė shumė shpejt do tė funksionojė si njė Teatėr i Hapur pėr tė gjithė artistėt.Siē edhe shihet nga fotot puna ka vijuar me intensitet dhe deri mė tani ėshtė bėrė e mundur rindėrtimi i skenės dhe shumicės sė karrigeve prej betoni, ndėrsa po punohet me dhomat e reja tė zhveshjes si dhe detajet e tjera qė do tė pasurojnė kėtė skenė tė re pėr artin. “Vijon puna pėr rehabilitimin, rindėrtimin nė shumė nga komponentėt tė Teatrit tė Hapur nė Parkun e Madh. Instalime tė reja, hapėsirė pėr koncerte me orkestėr para skenės, shkarkime e impiante ndriēimi, rrethim e ambiente sanitare tė reja, finitura mė tė durueshme e mė tė bukura, rigjenerim gjelbėrimi e rrugicash”, thuhet nė faqen zyrtare tė Agjencisė sė Parqeve dhe Rekreacionit nė rrjetin social “Facebook”.(b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha