Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Përurohet Unaza e re e madhe nga Farka në TEG!
15/12/17
Foto 1 nga 11
Ministri i Infrastrukturės dhe Energjisė Damian Gjiknuri shoqėruar nga kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektuan investimet qė po kryhen nė Unazėn e Jashtme tė Tiranės. Segmenti mė i fundit i pėrfunduar dhe hapur tashmė pėr qarkullim ėshtė me gjatėsi 4.14 km, i cili fillon pranė rrethrrotullimit “TEG” dhe pėrfundon pranė Repartit tė Helikopterėve nė Farkė. Lot 2 nė tė cilin aktualisht po vazhdon puna pėrfshin segmentin nga Farka deri nė Uzinėn e Autotraktorėve nė Shkozė. “Jemi kėtu pėr hapjen e segmentit tė ri tė unazės nga TEG-u deri te Fusha e Helikopterėve nė Farkė. Njė segment pjesė e Unazės sė Madhe tė Tiranės, e cila ėshtė njė investim nė vazhdim. Pjesa tjetėr ėshtė nga Farka deri nė Shkozė, janė dy lote tė tjera pėr tė cilat ne po bėjmė disa pėrmirėsime nga projekti aktual pėr ta sjellė nė standardet e duhura. Ju e shikoni qė unaza e Tiranės ėshtė njė nga prioritetet e qeverisė shqiptare dhe gjithė ajo punė e mirė, jo vetėm do tė ndihmojė lehtėsimin e trafikut nė qytetin e Tiranės por do tė jetė njė nyje e rėndėsishme e qarkullimit pėr tė gjithė Shqipėrinė. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha