Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:43 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranë, në sheshin Skënderbej vendosen 41 stola shumëngjyrësh të stilit vjenez
12/01/18
Foto 1 nga 7
Nėse kaloni nga sheshi “Skėnderbej” dhe vėreni disa stola shumėngjyrėsh, tė vendosur nė mėnyrė tė ērregullt, dijeni se janė njė copėz Vjenė nė Tiranė. Vijnė si dhuratė nga Gazsjellėsi Trans Adriatik (TAP) dhe Raiffeisen Bank pėr t’i dhėnė mė shumė jetė e hijeshi sheshit mė tė madh tė tė gjithė shqiptarėve, por edhe mundėsi pėr t’u ēlodhur frekuentuesve tė tij. Nė vendosjen e 41 stolave vjenezė dje, mori pjesė kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, Drejtoresha pėr Tregtinė dhe Marrėdhėniet me Jashtė dhe Menaxhere e TAP pėr Shqipėrinė, Ulrike Andres, Drejtori i Pėrgjithshėm i Raiffeisen Bank nė Shqipėri, Christian Canacaris, si dhe Ambasadori i Austrisė nė Shqipėri, Johann Sattler. Kryebashkiaku Veliaj falenderoi donatorėt pėr kėtė dhuratė qė i bėnė Tiranės dhe theksoi se stolat e rinj do tė tėrheqin mė shumė njerėz nė shesh. “Kjo dhuratė i jep mė shumė shpirt sheshit. Sheshet janė objekte infrastrukture, urbanistike, por nėse nuk kanė shpirt, njerėz dhe jetė, bėhen tė padobishėm pėr qytetin. Sapo ėshtė larguar fshati i festave, pėr t’ia lėnė vendin njė mobilimi tė ri, mė pranveror, pėr njerėzit qė do kalojnė mė shumė kohė nė gjelbėrim, ku do tė ketė shfaqje opera nė natyrė apo me hapjen e Muzeut, nė prag tė pėrgatitjeve pėr shumė aktivitete pėr vitin jubilar tė Skėnderbeut”, u shpreh ai. (b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha