Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Si ishin sytë, vetullat, hunda dhe mjekra e Skënderbeut
14/01/18
Foto 1 nga 9
Identikiti fillon nga hunda. Ishte po kaq e panatyrshme, madje edhe mė tepėr se aq, mungesa e pamjes sė Dukės Ferrante, birit trashėgimtar tė Gjonit Kastriotit, emigruar pas vdekjes sė tė atit, Skėnderbeut, nė Mbretėrinė e Napolit, nė Itali. Sepse ky qe shumė mė tepėr i zėshėm se babai i vet, fort mė i pushtetshėm se ai, tepėr mė i shkathėt pėr tė manovruar nėpėr labirinthet e luftės pėr pushtet personal. Madje njė portret pėr tė nė kohėn e tij duhet tė ketė qenė pak, sepse qė prej kohės sė tij fjalėnajat e vendasve kanė mbėrritur deri tani me plot prova se duka Ferrante e ka mbajtur veten pėrherė nė qendėr tė vėmendjes dhe tė dhelave tė lajkatarėve, artistėve po ashtu. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha