Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Deri dje mes baltës dhe plehrave, sot lagje e re dhe më e bukura në kryeqytet
14/01/18
Foto 1 nga 11
Balta dhe plehrat pėrpara pallateve deri pak muaj mė parė i kanė lėnė vend tashmė stolave dhe lulishteve tė sistemuara duke sjellė njė transformim tė jetesės pėr tė gjithė banorėt e zonės sė njohur si pėrroi i Gjerozės nė kryeqytet. Pėrpara nisjes sė punimeve nė kėtė lagje, e cila ėshtė populluar kryesisht vitet e fundit me banorė tė ardhur nga qytete tė tjera, kjo zonė ishte njė nga mė tė degraduarat nė periferi tė kryeqytetit pranė teleferikut, duke rrezikuar qė tė kthehej edhe nė njė vatėr tė pėrhapjes sė sėmundjeve infektive pėr tė vegjlit qė luanin aty. Punonjėsit e kompanisė qė po merret me punimet po punojnė me detajet e fundit tė projektit duke e kthyer nė njė hapėsirė model pėr qytetarėt. Rrugėt lidhėse me aksin kryesor kanė lehtėsuar komunikimin e banorėve me pjesėn tjetėr tė Tiranės pėr tė marrė shėrbimet e nevojshme. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha