Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Durres, kapen 11 kg heroine ne kamionin me plasmas, do trafikohej drejt Italise
11/02/18
Foto 1 nga 9
DURRES-Policia kufitare ka bllokuar 11.3 kg heroinė nė port, e cila kishte destinacion Italinė. Heroina ishte fshehur nė njė kamion me targa ‘AA 943 OO’ qė po transportonte qese plasmasi, ndėrsa kishte destinacion Firenzze-n. Lėnda narkotike ishte fshehur nė kabinėn e automjetit. Policia deklaron se heroina u gjet dhe sekuestrua nėn krevatin e shoferit nė njė vend tė fshehtė pas kontrollit tė imtėsishėm me qenin antidrogė dhe fibroskop. Droga ishte e ndarė nė 10 pako tė mėdha dhe njė pako tė vogėl. Drejtuesi i kamionit ku u gjet heroina, Bujar Shazivari 63 vjeē nga Durrėsi u arrestua nga policia. Ndėrsa grupi hetimor po vijon punėn pėr zbardhjen e plotė tė kėsaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e personave tė tjerė tė pėrfshirė nė kėtė trafik. Njėkohėsisht ėshtė shkėmbyer informacion edhe me homologėt Italianė pėr tė zhvilluar hetime tė pėrbashkėta nė lidhje.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha