Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Brenda shtėpive tė reja sociale tė romėve nė Tiranė
13/02/18
Foto 1 nga 8
Pėr 60 familje tė komunitetit rom nė Shkozė ėndrra e tė pasurit njė shtėpi tė re, tė ngrohtė, ku mund tė rrisin fėmijėt e tyre, ėshtė bėrė realitet. Deri para pak ditėsh, kėto familje jetonin nė kushte aspak dinjitoze, kurse sot, falė projektit “New House - New Life” i financuar nga Bashkia e Tiranės dhe IADSA, kanė njė banesė tė re. Pas shtėpive tė reja pėr 60 familjet rome nė Lanabregas, tė cilat u shpėrndanė muajin e kaluar nga Bashkia e Tiranės, dhe 60 familjeve tė tjera tė po kėtij komuniteti qė morėn sot shtėpitė nė Shkozė, Tirana ėshtė qyteti i parė qė i jep zgjidhje tė qėndrueshme strehimit tė kėsaj shtrese tė shoqėrisė. Kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ministrja e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe ambasadori i Italisė nė Tiranė, Alberto Cutillo, ishin sot nė shtėpinė e Yllit dhe Netės, pėr t’i uruar ata pėr banesėn e re. (s.k/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha