Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Romė, 'pėrpihen' 10 automjete nga gropa e hapur, s'ka tė lėnduar
14/02/18
Foto 1 nga 20
Asfalti i rrugės ėshtė ēarė duke shkaktuar momente terrozi nė Balduinė tė Romės. Ngjarja ndodhi pasditen e kėsaj tė mėrkurė duke shkaktuar panik tė madh tek banorėt e zonės. 10 mjetet ishin parkuar nė Livio Andronico ndėrkohė qė u “pėrpinė” nga gropa e hapur. Ende nuk dihen arsyet e hapjes sė gropės, por flitet pėr njė shesh ku po ndėrtohet njė ndėrtesė. Sipas mediave lokale thuhet qė nuk ka tė lėnduar, ndėrkohė qė autoritetet kanė izoluar zonėn nė fjalė. Kjo ėshtė bėrė pėr tė parandaluar ndonjė rrezik tė mundshėm pėr shembje tjetėr. Mediat italiane thonė se nuk pėrjashtohet fakti se shkak i ngjarjes mund tė ketė qenė tubacionet e ujit, si dhe njė lidhja me vendin e ndėrtesės ngjitur.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha