Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Momentet më pikante nga festa në Tiranë për Ditën e Verës
14/03/18
Foto 1 nga 20
Tirana u kthye sot nė qendrėn e festimeve tė Ditės sė Verės. Mijėra qytetarė tė tė gjitha moshave iu bashkuan aktiviteteve tė shumta festive tė organizuara nga ana e Bashkisė sė Tiranės qė nisėn qė nė orėt e para tė ditės. Ndėrsa vet kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj e nisi ditėn duke mbjellė pemė me fėmijėt nė Parkun e Liqenit, ndėrsa pėr qytetarėt festa nisi me muzikė tė luajtur nga DJ tek Liqeni Artificial dhe paradėn e fėmijėve tė shkollave nga qė u bėnė pjesė e Karnavaleve tė Tiranės nga sheshi “Skėnderbej” drejt Liqenit Artificial. Nuk munguan as varkat dhe kanoet pėr argėtim si dhe sport tė lirė tė qytetarėve te Liqeni Artificial. Kėngėtarėt Arilena Ara, Sidrit Bejleri, Eneda Tarifa, Lorenc Hasrama, Fifi, Denisa Gjezo& Band dhanė shfaqje dhe argėtim nė zonėn e dedikuar tė rinjve nė njė koncert pėrballė kryeministrisė. Po ashtu pėr tė apasionuarit e muzikės moderne ishte menduar edhe koncerti “Summer on Pyramid”, tek sheshi pėrpara Piramidės me Dee Jay, Dj Aldo, DjSardi, Dj Mickey, Chriss V, VinVeli, Abel Dj. Natyrisht qė “qershia mbi tortė” nė kėto festime ishte “Tirana Open Air Shoė” ku njė nga pilotėt mė tė mirė nė botė, Martin Sonka, dhuroi njė shfaqje nė qiellin mbi Sheshin “Skėnderbej” me aeroplanin e tij sportiv. Por natyrisht qė festa nuk ka mbaruar ende, pasi pasdite deri nė mesnatė do tė ketė tjera aktivitete. Kėshtu 3 Musketjerėt do tė japin njė koncert tė Pazari i Ri nė orėn 20.00, ndėrsa “Street Party” me muzikė reggae, hip-hop, DnB, tech house, melodic house, electronic do jetė njė mundėsi e mirė pėr gjithė tė rinjtė pėr tu argėtuar deri nė mesnatė nė rrugėt e ish – Bllokut. Por natyrisht qė mė shumė se sa fjalėt atmosferėn festime qė mbizotėroi sot nė kryeqytet e sjellin pamjet e mėposhtme ku janė fiksuar disa nga momentet mė tė veēanta.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha