Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:08 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Drejt Everestit, alpinistėt shqiptarė qė synojnė ēatinė e botės
25/05/12
Foto 1 nga 5
Fation Plaku, Gerti Pishtari, Mateo Begeja, Gjergj Bojaxhi, Erlin Rudho dhe Xhimi Begeja, nisėn nė muajin Prill ngjitjen drejt pikės mė tė lartė tė globit, pėr tė vendosur flamurin shqiptar nė zonėn e flamujve, pėrkrahė flamujve tė tjerė nga e gjithė bota. Sot u njoftua se 4 alpinistė arritėn majėn e Everestit.
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha