Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Nė institucionet shqiptare flamuj me shqiponjė “tė deformuar”
10/11/12
Foto 1 nga 11
Njė flamur me shqiponjė “tė deformuar”, me pėrmasa tė mėdha ėshtė shpalosur pikėrisht nė ballinėn e Kryesisė sė Kuvendit tė Shqipėrisė. Flamuri origjinal prej 100-vjetėsh ka ruajtur modelin e shqiponjės dykrenare, e cila nė dy kokėt e saj qėndron me gojė hapur dhe ka njė gjuhė qė zgjatet jashtė. Por flamujt e rinj qė janė prodhuar me shumicė dhe nė seri tė mėdha, tė cilat kanė nisur tė tregtohen, nė vend tė gjuhės tek kokat e shqiponjės rezulton tė kenė njė buzė tė poshtme tė tejzgjatur jashtė mase. Shqiponja e pavarėsisė tashmė ka pėsuar njė “mutacion”. Por edhe flamujt qė valėviten pranė disa godinave tė ministrive pėrgjatė bulevardit “Dėshmorėt e Kombit” kanė tė njėjtin “deformim” tė shqiponjės dykrenare tė flamurit kombėtar shqiptar. I njėjti flamur i “transformuar” ėshtė vėnė edhe pėrballė bustit tė heroit kombėtar Skėnderbeu nė qendėr tė kryeqytetit. (eē/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha