Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Stokolm, 20 vjeēarja vjedh trenin, pėrplaset me njė banesė
15/01/13
Foto 1 nga 4
STOKOLM – Njė 20 vjeēare ka vjedhur natėn e mbrėmshme njė tren pasagjerėsh. Treni nga shpejtėsia e madhe ka dalė nga shinat duke u pėrplasur me njė banesė. Ngjarja ka ndodhur nė njė lagje nė afėrsi tė Stokolmit tė quajtur Saltsjögränd. Asnjė pasagjer nuk ndodhej nė tren, por u dėmtua vetėm njė grua qė ndodhej nė banesė. Menjėherė u bė transportimi i saj nė spital. Nė vendngjarje arriti menjėherė policia pėr tė bėrė verifikimet e kėsaj ngjarje tė pazakontė dhe tė arrestojė vajzėn 20-vjeēare. (ad.ti/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha