Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
23 kalatė mė tė bukura nė Europė, mes tyre edhe e Krujės
28/01/13
Foto 1 nga 11
Revista "Female first" ka renditur 23 kalatė dhe kėshtjellat mė tė bukura nė Europė, mes tyre ėshtė edhe kalaja e Krujės. Kalatė me njė stil tė veēantė Gotik, mesjetar dhe Barok, tėrheqin vėmendjen e turistėve tė cilėt vizitojnė kėto vende. Mes kėtyre ndėrtesave antike ėshtė veēuar edhe kalaja e Krujės. Ajo pėrshkruhet nga revista si qyteti i vjetėr i Shqipėrisė dhe qendra e betejės ku Skėnderbeu luftoi turqit otomanė. Brenda saj vizitorėt mund tė shohin sende antike si monedha, foto, shpata e mburoja tė cilat rrėfejnė mė sė miri historinė e vendit. (ad.ti/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaq të gjitha