Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
I RI
Kryeprokurori Adriatik Llalla ka përfunduar takimin me prokurorët e krimeve të rënda, ndërsa në qendër të bisedës ka qenë dosja e trafikut të drogës që drejtohej nga...
Share
Politike Aktualitet
/foto/cache/cache-312-120-strict-306985_1.jpg

Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi

Butrint, Report TV bėn matjet, ja si kompania HAKO shkel lejen
Bashkohet PD-LSI, Kryemadhi
shkon te Basha pas pėrgjimeve
Basha: Tahiri ‘peshku i madh’
LSI: Bashkohemi me PD pėr tė luftuar bandat

I RI
Zbardhja e pėrgjimeve tė drogės tė grupit tė Habilajt ka bashkuar PD dhe LSI. 
Butrint, Report TV bėn matjet,
ja si kompania HAKO shkel lejen
Tare: UNESCO mund tė heqė statusin

I RI
Sipėrfaqja e ndėrtimit brenda parkut arkeologjik tė Butrintit, ka tejkaluar lejen e dhėnė nga ministria. Report TV ishte nė sheshin e ndėrtimit dhe ka kryer matjet e objektit tė... VIDEO
Lajmet e Fundit
Bota Analizë
Periferi - Alba Malltezi
Ngatėrresė ndjenjash
Kjo që do të shkruaj nuk them se është e Vërteta. Eshtë vetëm perceptimi im, që mund të jetë po aq i ngatërruar sa i kujtdo tjetër  ...
të gjitha postimet | komente ( 3 )
Speciale Zgjedhjet Vendore 2015
Speciale Zgjedhjet Parlamentare 2017
Akuzat e dy ditėve tė fundit nė adresė tė Saimir Tahirit, pas arrestimit nė Itali tė njė grupi italo-shqiptar qė trafikonte drogė, kanė bėrė qė ish-ministri i... VIDEO
Anėtari i Bordit tė UNESCOS, Auron Tare, i ftuar nė  emisionin “45 minuta” tė gazetarit Denis Minga ka folur rreth skandalit tė ndėrtimit nė...
Share
SHĒBA ka arrestuar punonjėsin e policisė N/komisar Gjergji Azisllari, pasi pajisi me armė nė shkelje tė ligjit Gerti Nderjakun, i njohur si mik i Lul Berishės.
Janė arrestuar dy persona tė shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar nga Drejtoria e Trafiqeve nė Durrės.Nė pranga tė poilicisė Arben Plaku, 51 vjeē, banues mė Shijak...
Share
Kėshilltarėt socialistė kanė shkarkuar kryetarin e Kėshillit tė Qarkut tė Fierit nga radhėt e LSI, Luan Pashallari. 21 votat e kėshilltarėve tė PS kanė shkuar... VIDEO
Ka degraduar debati mes ministrit Ditmir Bushati dhe deputetit tė PD, Genc Pollo, nė Komisionin e Integrimit. Ata janė pėrplasur ashpėr, ku biseda ka shkuar... VIDEO
Muhammed Aydogmus, pedagogu i Universitetit tė Ankarasė ėshtė shpėtuar nga qėndrimi nė burg,nga njė tjetėr pedagog qė jeton dhe punon nė Shqipėri. Bėhet fjalė... VIDEO
Dy ekspertėt e laboratorit shkencor pranė policisė shkencore Amarda Deda dhe Aleksandėr Bushati, kanė pohuar se gjatė ekzaminimeve qė kanė kryer pėr analizimin...
Trupi i albanologut me famė botėrore, Robert Elsie, i cili u nda nga jeta mė datė 2 tetor, ka mbėrritur sot nė vendin tonė. Trupi i albanologut Elsie mbėrriti... VIDEO  FOTO
 
Ish Fusha e Aviacionit tė Tiranės, po kthehet nė njė qendėr tė re artistike pėr zhvillimin e aktiviteteve tė ndryshme sipas njė projekti tė Bashkisė sė... VIDEO  FOTO
Share
I RI
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur një komentuesi në Facebook për akuzat e opozitës ndaj Saimir Tahirit. Rama shprehet...
Share
Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaron se Saimir Tahiri ėshtė njė nga peshqit e mėdhenj qė duhet tė vendoset para drejtėsisė, ndėrsa sipas tij, Rama e shiti pėr... VIDEO
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se mbėshtet nismėn e Bashės pėr njė tryezė opozitare pėr luftėn kundėr krimit nė Shqipėri. VIDEO
Njė ngjarje  e rėndė ėshtė shėnuar pak minuta mė parė  nė Parkun Kombėtar tė Thethit, ku njė punonjės  i administratės  sė Zonave tė Mbrojtura, ka rrėshqitur...
Share
Zbulohen emrat e 4 tė kėrkuarve qė janė pjesė e bandės sė ‘Habilajve’. Nė kėrkim nga drejtėsia italiane pėr trafik droge dhe armėsh mėsohet se...
Share
Pas publikimit nga mediat italiane tė pėrgjimeve tė bandės sė drogės ku pėrmendet edhe emri i Saimir Tahirit, ka reaguar edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.
Kreu i grupi parlamentar tė partisė Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka reaguar ashpėr nė lidhje me akuzat e bėra nė adresė tė ish-ministrit tė Brendshėm, Saimir Tahiri.
Lezha do të ketë një qender komunitare e cila do të jetë në fuksion të femijeve në nevoje, kryesisht të azilanteve... VIDEO
Share
Anėtarėt e majtė nė komision shkruajnė se kryetari Pollo cenoi dinjitetin e ministrit, duke pėrdorur fjalė tėrėsisht joetike si halabak e rrugaē. Sipas tyre,...
Share
Pas goditjes sė grupit qė bėnte trafikun e drogės Itali-Shqipėri dhe qė drejtohej nga, Moisi Habilaj, mistėr mbeten katėr trafikantėt shqiptar qė kanė mundur... VIDEO
Forcat Speciale te FA do tė angazhohen nė mision paqėruajtės nė Afganistan. Vendimi ėshtė konfirmuar nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaēka, gjatė drekės sė... VIDEO  FOTO
Ėshtė hedhur nė Nyon tė Zvicrės shofrti pėr fazėn play-off tė kualifikuesve tė Kupės sė Botės "Rusi 2018". Italia duhet tė kalojė pengesėn Suedi, pėr tė...
Share
Deputeti PS, Ervin Bushati, i ftuar nė studion e Report Tv ka argumetuar se vendosja e TVSH-sė pėr biznesin e vogėl do tė sillte vetėm kosto administrative dhe...
Deputetėt e PD dhe LSI kanė dėnuar kėtė akt, duke deklaruar se janė skandalizuar nga sjellja dhe gjuha rrugaēėrore e Bushatit. Duke e cilėsuar kėtė njė akt tė...
I biri i gazetares nga Malta Daphne Caruana Galizia  e cila u vra dje në një atentat me bombe në makinën e saj, ka reaguar pas humbjes...
Deputetja tha se ky kod ėshtė nismė e mazhorancės, sė cilės i janė bashkuar dhe deputetėt e LSI. Sipas saj, nė fund tė mbledhjes kryetari i Kuvendit i dha... VIDEO
Share
Drejtoria e Tatimeve u ka dėrguar shkresa subjekteve VIP qė tė dorėzojnė librat e shitjes pėr muajin shtator, pėrndryshe ata do tė dėnohen me gjoba nga 10 nė...
Ministri i shtetit pėr Diasporėn, Pandeli Majko ka analizuar gjendjen nė tė cilėn ndodhet Shqipėria, duke propozuar strategjinė pėr pėrmirėsimin e kushteve tė...
Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruēim,ka pritur sot nė takim njė delegacion nga Bundestagu gjerman, tė kryesuar nga z. Jörn Ėunderlich, anėtar i Bundestagut.
Share
Vijon puna prej Policisė Vlorė pėr zbatimin e detyrave tė pėrcaktuara nė Planin-Operacional ''Vjeshtė 2017''. Nė vijim tė kėtij operacioni ėshtė...
Share
Rritja e mirëqenies së qytetarëve nëpërmjet skemave të gjithëpërfshirjes sociale, krijimit të mjediseve të...
Share
'Parlamenti sot ka nė pėrbėrje tė tij deputetė me rekorde tė tmerrshme kriminale, deputetė qė janė zgjedhur me paratė dhe sportin e krimit, deputetė qė...
azmend Halilaj, avokati i Milaim Zekės beson se klienti i tij do tė lirohet menjėherė pasi tė skadon ndalimi prej 48 orėve dhe nuk do tė ketė asnjė procedurė...
Share
OSHEE ka lajmėruar se ėshtė hapur gara pėr postin e 11 drejtorėve tė rinj rajonalė. Njoftimi ėshtė bėrė nė faqen zyrtare tė OSHEE, ndėrsa afati i fundit i aplikimeve ėshtė data 6 nėntor.
Ministri Ditmir Bushati ėshtė pėrplasur me deputetin demokrat, Gen Pollo, te Komisioni i Integrimit, ku po diskutohet pėr hapjen e negociatave me BE. Bushati...
Share
Hetimet mbi personat pjesėmarrės nė ngjarjen e 27 prillit nė parlamentin e Maqedonisė, ku u dhunua deputeti shqiptarė Zijadin Sela. Sela konsiderohej element...
Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi sėrish sot gjatė njė deklarate pėr mediat ish-ministrin e Brendshėm, Saimir Tahiri pėr lidhje me narkoitrafikun. Akuzat e... VIDEO
Nė Komisionin e Integrimit tė mbledhur ditėn e sotme, veē tė tjerash ėshtė diskutuar edhe nė lidhje me arrestimin e personit Moisi Habilaj ditėn e djeshme pas...
Share
Ambasada e SHBA nė Tiranė njoftoi njė ditė mė parė se tė gjitha aplikimet e bėra pėr Lotarinė Amerikane janė tė pavlefshme pėr shkak te problemit me serverin e...
ReportTv ka mėsuar se kėtė tė marrė 24 orė pas arrestimit tė Mosi Habilajt kreu i SHISH i ka dorėzuar Kryeprokurorit Llalla njė dosje voluminoze me tė dhėna tė...
Kryeministri Rama u prit nga Kryeministri i Maqedonisė, Zoran Zaev. Nė qendėr tė bisedės ishin marrėdhėniet dypalėshe dhe intensifikimi i shkėmbimeve... VIDEO
Share
Është verifikuar viktima  e tretë në Irlandë si pasojë e uraganit “Ofelia”. Viktima  fundit që u...
Share
Kanos me armė zjarri njė shtetas dhe kundėrshton punonjėsit e rendit publik gjatė shoqėrimit, arrestohet pronari i njė lokali. Gjatė kontrollit tė ushtruar nė...
Share
Qyteti i Kukėsit ėshtė ‘zgjuar’ mėngjesin e sotėm i mbuluar nga mjegulla. Mjegulla ka pushtuar dhe “Rrugėn e Kombit”, duke vėshtirėsuar... VIDEO  FOTO
Share
ELBASAN- Dy persona, tė cilėt dyshohen si autorė tė disa vjedhjeve me thyerje nė Elbasan, janė ndalura ditėn e sotme nga policia. Sipas policisė bėhet fjalė...
Share
Rritja e ēmimit do tė ishte e papėrfillshme, pėrfitime tė mėdha pėr ekonominė e konsumatorin. Me kėrkesė tė disa shoqatave biznesore dhe tė disa bizneseve tė... VIDEO
Gjatė kėsaj kohe kur tensionet midis Koresė sė Veriut me SHBA-nė janė pėrshkallėzuar, diktatori Kim Jong-un ka gjetur kohė tė pėrkushtohet nė sektorin... FOTO
Share
Njė 35 vjeēarė ėshtė arestuar mėngjesin e sotėm nga policia nė Shkodėr pasi ju gjet nė shtėpi armė zjarri, kokainė e municione luftarake. Sipas policisė n... VIDEO  FOTO
Share
Dhjetėra militantė tė ISIS nė Jemen janė vrarė nga njė sulm ajrorė i kryer nga Shtetet e Bashkuara kundėr Shtetit Islamik. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga...
Share
Policia e Dibrės ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Shpėrndarėsi”, duke arrestuar njė 22-vjeēar i shpallur nė kėrkim prej disa ditėsh.... FOTO
Share
Akademia e Sigurisë zhvilloi një vizitë zyrtare në Akademinë e Policisë në Szeget të Hungarisë. Qëllimi i...
Share
Njė pikė karburanti ėshtė grabitur nėn kėrcėnimin e armėve orėt e para tė mėngjesit tė kėsaj tė marte nė Vlorė. Ngjarja ka ndodhur nė fshatin Qishbardhė dhe...
Share
Kjo ka detyruar policët që të çmontojnë mjetin e drejtuesit shqiptar, ku kanë zbuluar dy pakot e drogës, e cila kapte...
Share
I zemėruar pėr vrasjen e e gazetares malteze, zbulueses sė skandalit tė Panama Papers. Julian Assange ka postuar njė status nė rrjetin e tij, ku ofron...
Share
Pas apelit tė Ministrisė sė Financave njė pjesė e ish tė pėrndjekurve politik kanė plotėsuar dokumentat pėr tė marrė kėstin e parė ose tė dytė tė...
Zbardhet procesverbali i mbledhjes sė Kuvendit Popullor me 27 nėntor 1946. Si e mori iniciativėn deputeti Hasan Pulo pėr ti dhėnė “Komandantit”...
Gazetarja Daphne Caruana Galizia, e cila udhėhoqi investigimin e skandalit tė njohur si “Panama Papers” dhe lidhjet me korrupsionin nė Maltė ėshtė... FOTO
Saimir Tahiri reagon pėr herė tė parė pas akuzave tė kryetarit tė PD, Lulzim Basha, se ėshtė i lidhur me trafikantė tė drogės dhe elementė tė krimit tė...
Njė automjet ėshtė djegur ditėn e sotme nė Vlorė rreth orės 04:35 nė lagjen “24 Maji”. Sipas policisė mjeti tip Mercedes Benz ishte nė pronėsi tė...
Share
Ambasada e SHBA nė Tiranė ka bėrė njė njoftim tė rėndėsishėm nė lidhje me Lotarinė Amerikane. Ambasada njofton tė gjithė ata qytetarė qė janė regjistruar para...
Share
Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro nuk jep detajet e kontratės me firmėn e sallameve Hako, pėr ndėrtimin me tulla dhe beton brenda Parkut Arkeologjik tė...
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e ftuar nė "5 pyetjet nga Babaramo" nė Report TV u shpreh se se qeveria ka gati ligjin pėr tė shtrirė reformėn nė... VIDEO
Njė aksident me pasojė vdekjen ka ndodhur mbrėmjen e sotme rreth orės 20:30 nė Tiranė. Ngajrja ka ndodhur nė rrugėn "Pezė Helmes" ku njė automjet me...
Share
Fiku është pak më ndryshe se frutat e zakonshëm, me një teksturë të butë ai i përket familjes së manave....
Share
Zgjedhjet lokale në Maqedoni dëshmuan se partia e Nikolla Gruevskit, u shkatërrua në gjithë bastionet e saj dhe se nacionalizmi me...
Seanca paraprake pėr vlerėsimin e provave hetimore pėr dosjen e grupit qė drejtohej nga biznesmeni Jurgen Molla, ka kaluar nė fazėn e gjykimit nė themel. Ditėn...
Njė burrė 35 vjeēar, i identifikuar mė vonė si Sajmir Zalli, nė Tiranė, kėrcėnoi kėtė pasdite rreth orės 17:45 tė kryente vetėvrasje duke u hedhur nga njė vinē... VIDEO  FOTO
50 tė rinj, mes tė cilėve 15 vajza vendosėn sot tė bėhen pjesė e Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Shqipėrisė. Kandidatėt pėr oficerė do tė jenė pjesė e... VIDEO  FOTO
Share
Intervista
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Deputetja 23 vjeēare Floida Kėrpaēi:S'​pres asgjė nga kjo qeveri
/UNESCO:Ndėrtimi nė Butrint u bė pa na konsultuar
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/10/2017, Viti VII - NR.244