Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
25 Korrik 2017 - 11:43 | përditesuar në 17:13
Arrestohet ish drejtori i Aeroportit tė Kukėsit Agron Xhafa.

Xhafa mbante postin e drejtorit nga janari i 2017 deri nė momenti qė u vu nė listėn pėr deputet nė radhėt e Lėvizjes Socialiste pėr Integrim.

Ndėrkohė ėshtė arrestuar edhe shefi i financės sė Aeroportit tė Kukėsit. Policia ka shpallur nė Kėrkim edhe ish drejtorin tjetėr tė kėtij aeroporti Arben Carkanjin i cili mbante kėtė post qė nga vitit 2013.

Dy ish drejtorėt dhe shefi i financės akuzohen se kanė marrė rrogat pa shkuar nė punė.

Mėsohet se gjatė fushatės elektorale ai  u ka dhėnė tė paktėn 40 paga pėr disa mbėshtetės.

Rrogat pėr personelin e Autoritetit tė Aviacionit Civil paguhen nga shoqata e Transportit ajėror IATA.

Ndėrkohė qė kėto tė ardhura sigurohen nga shfrytėzimi i hapsirave ajrore shqiptare nga kompanit ajėrore ndėrkombėtare.

arben cakranjin
    Nė foto Arben Carkanjin


Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Populli Po nuk jane te gjitha te tijat mojo, I ka partia 30 nga ato paga, ndryshe nuk do ta bente.Prandaj Shqiperia ka biletat me te shtrenjta ne evrope.
avatar
Anonim
Muli Aulona Pol Hahahahahahaha
avatar
Anonim
lilika+flamuri+liksi+lipi po normal o njerez, te punesosh njerez nga Terbaci dhe Berati ne Kukes,...
avatar
Anonim
bujari te arrestohet dhe lilika radovicka qe firmosi per emerimin e ktyre punonjsve
avatar
Anonim
Kleanthi Arben Carkanji eshte nje biznesmen me disa biznese te konsoliduara. Se kuptoj per cfare i duhej nje rroge ne shtet, apo qyli eshte i embel. Jam i bindur se ai ska ditur ku eshte aeroporti e jo me te shkoje aty. Po diplomen ku e gjeti xhanem se ai te mesmen ka pas vetem!!!!!!!!!!!
avatar
Anonim
Eri Ne burg edhe ministri i linjes, sepse ka qene nje drejtori fantazme as zyra e as dreq s'kishte, por stafi paguhej rregullisht duke ndejtur ne Tirane. Kudo ne ministrite dhe bashkite e tyre kane hapur vende fiktive duke ushqyer parazitet e LSI-se me parate e taksapaguesve shqiptare.
avatar
Anonim
Obama Taksapaguesve shqiptar uauu.ca filmi ke par or cun
avatar
Anonim
G Pse mer bos nuk paguan taksa ti
avatar
Anonim
Skelari Shume mire ja u ben por shpaten jo vetem kunder lsi por edhe te tuve se nuk jane burra me te mire
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15