Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet ELTON QYNO
13 Shkurt 2018 - 17:46 | përditesuar në 08:16
TIRANE - Ish-kryeministri Sali Berisha, ish-drejtori i Pėrgjithshėm i Krimeve tė Rėnda dhe Krimit tė Organizuar nė policinė e Shtetit Ardian Ēipa dhe Marsida Musai, pritet tė dėshmojnė seancėn e rradhės nė gjyqin kundėr Emiljano Shullazit.

Mėsohet se Musai ėshtė bashkėshortja e bashkėpuntorit tė prokurorisė Ylvi Beqja, i cili nė disa seanca mė parė gjyqėsore dėshmoi kundėr Emiljano Shullazit, Gilamdo Danit dhe tre personave tė tjerė tė kėtij grupi kriminal.

“Shqiptarja.com” mėson se emri i Berishės nė kėtė ēėshtje ka dalė nga ish-ministri i Brendshėm Saimir Tahiri, i cili teksa dėshmonte para gjykatės sė Krimeve tė rėnda tha se personi qė ka dijeni tė plotė mbi kėrcėnimet ndaj dy profesorėve Dhori Kule dhe Mynyr Koni, ėshtė Sali Berisha, pasi sipas Tahirit ky person ende pa filluar hetimet nga policia ka shkruar njė status publik nė profilin e tij nė “FB”, duke denoncuar disa prej anėtarėve tė kėtij grupi se kishin kėrcėnuar dy profesorėt e nderuar.

Kaq ka mjaftuar qė i pandehuri Shullazi dhe avokatėt e tij, tė kėrkojnė nė gjykatė thirjen si dėshmitar tė ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili do pyetet mbi rrethanat se si ishte vėnė nė dijeni tė kėtyre kėrcėnimeve dhe ėfarė dinte mbi kėto kėrcėnime tė profesorėve.

Ēipa pėrballė Shullazit
Gjithashtu nė seancėn e rradhės pritet tė paraqitet nė gjykatė si dėshmitar dhe Ardian Ēipa, ish-kreu i krimeve tė rėnda dhe krimit tė organizuar, sot drejtor i drejtorisė sė mbrojtjes sė dėshmitarėve pranė Ministrisė sė Brendshme. Njėherėsh avokatėt i kanė kėrkuar gjykatės sė Krimeve tė Rėnda qė njoftojnė pėr tu paraqitur si dėshmitare nė gjykatė dhe shtetasen Marsida Musai.

Kjo e fundit rezulton tė jetė gruaja e biznesmenit dhe bashkėpuntorit tė prokurorisė, Ylvi Beqja. Nga sa mėson Musai ėshtė larguar nga Shqipėria nė njė vend tė sigurt, pėr shkak tė kėrcėnimeve qė ka marė ajo dhe familja e saj. Ndėrkohė nė seancėn e sotme kundėr pesė tė pandehurve tė prokurororisė kanė dėshmuar nė gjykatė tre dėshmitarė.

“Dėshmo kundėr Shullazit ose do tė arrestojmė”
Nė seancėn e njė jave mė parė kundėr Emiljano Shullazit te Krimet e Rėnda kanė dėshmuar dy ish-avokatėt e tė arrestuarit, Nexhdet Kambo dhe Alban Qafa. Sipas tyre arrestimi i Shullazit u bė nė 16 prill 2017 dhe gjatė hetimeve paraprake dhe seancėn pėr masėn e sigurisė, avokatė tė Shullazit kanė qenė pikėrisht Kambo dhe Qafo.

Nexhdet Kambo u shpreh gjatė dėshmisė se teksa takonte Beqajn si mik tė Shullazit, ka qenė bbiznesmeni ai qė ka deklaruar se ėshtė kėrcėnuar nga prokurori i Krimeve tė Rėnda, Besim Hajdarmataj se nėse nuk dėshmon kundėr Shullazit, do arrestohej edhe ai.

"Nė njė nga takimet mė deklaroi se ishte kėrcėnuar nga disa persona mes tyre dhe kreu i Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda, Besim Hajdarmataj, se nėse nuk dėshmonte nė favor tė shtetit kundėr Emiliano Shullazit atėherė Prokuroria do e arrestonte dhe atė pėr financim tė grupit kriminal"-ka thėnė Kambo. Kjo dėshmi ėshtė konfirmuar edhe nga avokati tjetėr, Alban Qafo. 

Njė tjetėr dėshmi ėshtė ajo e biznesmenit Sinan Topi i cili ka deklaruar se ka njohje me Ylvi Beqajn, i cili sipas tij i ka marrė 180 mijė euro dhe nuk ia ka kthyer mė. Mirėpo pėr kėto pretendime dėshmitari i akuzės Ylvi Bejqja ka paraqitur kallėzim penal ndaj Sinan Topit nė prokurorinė e Tiranės.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Ilia Dy gezime ne nje dit njera ane shullazi me plehrat e tij nga ana tjeter berisha kryeplehra e shqiperis.
avatar
Anonim
Populli Sa te shkeli pragun e gjykates vini prangat kriminelit dhe izolojeni ne biruce si qen i terbuar
avatar
Anonim
Populli Duhet varur pinoceti Shqiptar!Shkaketar I te gjitha te keqiave qe vuan ky vend.
avatar
Anonim
populli po te vjene rrotulle o kriminel i shqiperise
avatar
Anonim
Shpellar vicidoli Mbyllni te dy me nje qeli, njeri me kriminel se tjetri
avatar
Anonim
Kino Studjo Por ama kėto qindra mij eurot qė ja kan mar Shullazi dhe njerzit e tij kan pėr tja kthyer njė e mė njė kėtij Ylviut. Kėtu ju dhėmb kėtyre legenave. Tė shesin b...n e shpin pėr keto lek tani.
avatar
Anonim
Shpellar vicidoli Mbyllni te dy me nje qeli, njeri me kriminel se tjetri
avatar
Anonim
Mali Shume mire kane bere. Mjaft me me dallaverĕ dixhital. Ke denoncime? Po ja ku eshte prokuroria! Iku ajo kohe shpif shpif se dicka ngel.Kjo qenie njerzore e neveritshme me emrin Sali duhet te flasi perballe nje prokurori dhe nji gjykate. Boll me me qelbesira dixhitale!
avatar
Anonim
Gimi Po kush e nxorri dhe e perkrahu kete shullazin. Veēe politika dhe duke shfrytėzuar anet e errta te ketij krimineli. Takim i ēuditshem do jete berisha - shullazi. Ne finale do jet shullazi- rama. Kampjonati i albanistanit.
avatar
Anonim
Tope Forti Dhe gjukatsat kan dhe gru dhe dashnore. Shko o pede futi naj boz. Nuk thua sa mir qe po na i largojn keto shullazrat nga rruga. VETINGU.
avatar
Anonim
Hajdari Lenci ste punoka kollodoku ose je gej. Ktu po morin ka pes e gjasht e spo e rruan kerkush. Shko e shterngo mrapa kopin se e paskeni me difekt si fis.
avatar
Anonim
Ardi Ore ta morim vesh kush nga kto te dy e ka grabitur njoni tjetrin. Kush i ka hy te prona njoni tjetrit. Kush i ka mir leket njoni tjetrit. Pse thrriten kot gjith kto dishmitar kuklla qe i levis shullazi si i do b...a. palo drejtesi .qe kemi . E gjith shqiperia e njef per gjobaxhi dhe vrasės.
avatar
Anonim
Lili Po kur ka ene kryemistri Rama 3 gra pse mos ta ket ne ky. Kte bizesmenin e kon mashtru dhe e kan grabit njerzit qe i kan nejt afer. Kto jemi ne Shqitaret.
avatar
Anonim
Lili Po kur ka ene kryemistri Rama 3 gra pse mos ta ket ne ky. Kte bizesmenin e kon mashtru dhe e kan grabit njerzit qe i kan nejt afer. Kto jemi ne Shqitaret.
avatar
Anonim
lenci lato Ky Ylvi mashtrusi ka dhe 2 gra... e ka gjet belaja ene gjykaten...
avatar
Anonim
Mali Dashnore po kane ato qe dalin e kerkojne pune tek sheshi Ominia e jo me Ylviu me hotel e biznese.
avatar
Anonim
Tango Vetem pederastat ankohen per grat,sepse i ndjen rivale. Hahaha.
avatar
Anonim
Kollodoku Lenco qe jeni familjarish dy pedarasta ne shpi kete e di gjysma e tirones. Po mo mir mos rri posht bythes se shullazit se ka me te zon dhe ty kanceri i zorres trash. E shumta ti 6 vjet burg ke per te bo e pakta 2 vjet. E di ligji ti dhe edi se ku ke honger mut.
avatar
Anonim
lenci Populli legen dhe bythlepires qe ofendon njeri tjetrin. Ylviu eshte bixhozciu me i modh ne vend. Shullazi eshte krimineli me i modh ne vend. Lejini mer te hajne koken. Kta sduan kalamijt e vet jo me te duan drejtesine keta. Poshtė maskarenjte qe po mbajne peng vendin . Merreni akoma me ylvi imoralin qe i ka pas cu grun shullaz killerit
avatar
Anonim
Kadareja Lenco nga je ti nga malcit e veriut apo ato te jugut. Si fol ti, kshtu flasin vetem ato qe i qesin motren ose grun "mikut". Ti qeke i ksaj rrace pranej te shkoka gjuha aty ku te dhemb dhembi. Ik ere gelbaz e i robi sorrogato.
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63