Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
26 Shtator 2017 - 00:29 | përditesuar në 08:25
Njė dokument i bujshėm zbulon njė skandal tė ri nė radhėt e uniformave blu, tė cilat kanė refuzuar tė pėrgjojnė njė grup kriminal tė Elbasanit, tė dyshuar nga prokuroria pėr njė tentativė vrasje me armė luftarake, me argumentin se polcet ishin me leje.

Njė skandal qė rrezikon tė ketė dhe prapaskena politike, pasi njė nga tre personat qė duhej tė pėrgjoheshin dhe qė policia me sjelljen e saj, nė tė vėrtetė e ka mbrojtur, ėshtė Sokol Astrit Sanxhaktari, 31 vjeē, dhėndrri i kryetarit tė Bashkisė Elbasan, Qazim Sejdini.

Sipas dokumentave tė cilat i ka siguruar Report TV, me datė 10 gusht 2017, prokuroria e Elbasanit i ka kėrkuar policisė se Shtetit pėrgjimin fotografik, filmik dhe me audio tė Sokol Astrit Sanxhaktarit, Kelmend Ymer Xhaferri dhe Enea Njazi Bekteshi.
report foto

Sipas prokurorisė pėrgjimet duhet tė bėheshin ‘’nga data 11 gusht 2017 deri me datė 26 gusht 2017, nga specialistėt e Drejtorisė sė Forcės sė Posaēme operacionale pranė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Policisė sė Shtetit’’. Prokuroria autorizoi pėrgjime ‘’nė vende publike tė personave tė lartpėrmendur edhe me persona tė tjerė’’. 

Por vetėm 13 ditė mė pas urdhėrit tė prokurorisė policia pėrgjigjet se ‘’nga ana e sektorit tė forcės sė posaēme, nisur nga dinamika e madhe me shėrbime nė funksion tė procedimeve penale nė ndjekje dhe numrit tė limituar tė ndihmės specialistėve si pasojė e ndjekjes sė grafikut tė pushimeve vjetore, ėshtė e pamundur kryerja e veprimeve tė vėzhgimit tė fshehtė tė personave dhe mjediseve nė kėtė periudhė kohore’’.

Hetimet qė pėrfshijnė dhėndrrin e Sejdinit, duken se janė tė lidhura me sulmin e kryer me 6 gusht 2017 me antitank kundėr hotelit tė Ardian Ēapisė, njė nga familjet e pėrfshira nė njė luftė tė vjetėr e tė gjatė bandash mes familjeve tė Elbasanit.

Njė nga tre tė dyshuarit, Klement Xhaferri, ėshtė arrestuar pak ditė mė parė, nė drejtimin e njė Range Rover, gjatė operacionit tė drejtuar nga policia rreth Tregut Ushqimor tė Elbasanit. Nė atė ngjarje njė makinė e blinduar pėrplasi patrullėn e policisė pėr t’u larguar mė pas nga vendi i ngjarjes. Nė timonin e makinės sė blinduar dyshohet se ishte Suel Petrit Ēela, i shpallur tashmė nė kėrkim dhe ende nė arrati.

Njė video qė qarkulloi nė orėt e fundit, e rregjistruar nga kamerat e sigurisė sė Tregut Ushqimor, dėshmon dinamikėn e incidentit dhe konfirmon se makina e blinduar nė pronėsi tė Petrit Ēelės, pronar i Tregut Agroushqimor, ka goditur me qėllim patrullėn pėr t’u larguar me forcė nga kontrolli i policėve.
report foto

Redaksia Online
A.Dr/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Qoqja JAN POLICET E QAZIM BEUT ,ENE MONI SBO ASGJO PA HYQMIN E LARTMADHERIS. QAZIM BEUT. DORA VETE.
avatar
Anonim
Unė Si ka mundėsi qė dokumenti ėshtė sekret dhe bie nė dorė tė personave jashtė institucionit qė duhet ta ruajė??!!!! Ėshtė shumė e thjeshtė qė minimumi personi pėrgjegjės pėr ruajtjen e sekretit tė paktėn tė pushohet nga puna pastaj tė tjerat. Mbas disa vjetėsh fillojmė kėrkojmė tė bėhet vetingu. Po ē'veting ziu !!!! Zbatoni ligjet o njerėz qė merrni rrogat nga taksat e popullit.
avatar
Anonim
Suel ""ate e di une""
avatar
Anonim
Robert Direkt azil ne Gjermani. Sa te papare qe jane. Luhet nje ndeshje futbolli dhe vijne e te marin nga spitali keta, jo me per nje pune kaq te rendesishme...
avatar
Anonim
Labi Ta kish ber n italia hante plumbin direkt n koke .e beri nje cun i shkret na volra parą ca vite n itali i ngriti tabelen ndalo mavria cun sec kishte nja 2kg ashash me vete e u tremb nuk ndaloj sa iku 10 metro e qelluan drejt per drejt e vran Po ka shtet ketu gjyna per ate djal se me 2 kg ashash n itali nuk ben m shum se 20 dit burk Po se dinte..
avatar
Anonim
x Shteti i kapur nga Mafia,ligjet zbatohen vetem per te pambrojturit :
avatar
Anonim
LSI FAJ ESHTE I LSI DHE NUK ESHTE I ASKUJT
avatar
Anonim
Turi Ke shkresa eshte Informacion Sekret....
avatar
Anonim
Leander Laku Policia qe duam... Jam kurioz po ajo letra e ministrit ku perfundoi
avatar
Anonim
Loshi Shikoni si i mbajne armet nje tufe idiotesh qe paguhen nga taksat e popullit dhe nje alabak i mer para me makine dhe keta nuk kane b... te futen brenda objektit e tja q.. robte por shikojne se si iken.Ai shef policie duhet shkarkuar dhe te denohet per shperdorim detyre se rrezikoj jeten e policeve te tjere duke mos reaguar.
avatar
Anonim
aio Shtet i rene.Krimi dhe bandat sundone dhe bashkeqeverisin me kete palo politike mafjoze.Ne vidjo duket qarte qe i forti ka nen vete shtetin dhe policet si jetime pa mbeshtetje duken qe skane cfare bejne vecse te ruajne jeten e tyre pasi kokat e medha te policise jane pale dhe darkojne e drekojne me bosat e krimit.Ne vidjo duket qarte sa i forte eshte shteti yne.
avatar
Anonim
anonim Parrulla e famshme do bejme shtet.per shqiperin qe duam.edi rama.
avatar
Anonim
Vlonjati Miremengjes me keto pamje te bukura nga syri i kalter,ju uroj te gjithve nje dite te mbare...
avatar
Anonim
Lala Po ca problemi ka kur jane policet me leje? Behet pasi te vojne nga leja apo jo? Ja keshtu te lumte bejet shtet me grupe kriminale dhe kriminele te forte apo jo? Ecim perpara ne jo llafe kot? Kush jane prokuroret apo vettingu ca eshte? Asgje nuo jane dhe asgje sdo bejne se jemi ne njehere pastaj vijne te tjeret ne kete vend. Po ca do bejne me zotin valle? Do e urdherojne te ndalojne plakjen apo si? Ishalla ja arrijne edhe kesaj gjeje .
avatar
Anonim
Pdpq Prapa ketij pasaniku eshte Taulant Balla.NUK kish mundesi tjeter si TE bleheshin votat , verse nepermjet biznesmeneve TE PARTISE socialiste.
avatar
Anonim
Sajmir Ne kete vend nuk ben me asgje pershtypje
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63