Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
27 Prill 2017 - 12:57 | përditesuar në 16:37
TIRANĖ-Lėvizje nė Policinė e Shtetit. Emra tė rinj vijnė si drejtues nė 10 qarqet e vendit, por lėvizje janė bėrė dhe nė nėndrejtori e sektorė kyēė tė Policisė.

Njė sėrė drejtorėsh nė Policinė e Shtetit janė larguar dhe emra tė tjerė janė emėruar nė postet e tyre. Lėvizjet nuk kane kursyer as drejtorin e Policise se Tiranes, Ervin Hodaj, vendin e tė cilit e ka zėnė Ardi Veliu.

Levizjet ne 10 Qarqe

-Tiranė ikėn Ervin Hodaj, emėrohet Ardi Veliu Drejtor i Policise sė Tiranės. (Veliu ka qene Shef i 

-Durrės ikėn Perlat Cullhaj, emėrohet Alfred Ēepe

-Gjirokastėr, ikėn Aranit Arapi, emėrohet Lorenc Panganika drejtor i policisė nė Gjirokastėr.

-Shkodėr iken Alban Ēela emėrohet Gjovalin Loka

-Elbasan leviz Alfred Cepele (shkon ne Durres), emėrohet Arben Dashi.

-Lezhė iken Ermal Muēa, emėrohet drejtor i policisė Bledar Ēeliku.

-Korēė iken Ajet Zyberi, emėrohet Arben Skėndo.

- Fier iken Neritan Nallbati, emėrohet Albert Nushi.

-Berat ikėn Fatmir Lleshi, emėrohet Dylaver Shimaj

-Vlorė, ikėn Jael Ēela,  emėrohet Gentjan Shehaj

-Kukės nuk lėviz Perlat Vatoci

-Dibėr nuk lėviz Edmond Tarkaj

levizjet ne policine e shtetit

levizjet ne polici

Ne vendin e Ardian Ēipės, i shkarkuar para 2 ditėsh, emerohet Idajet Faskaj, deri tani Drejtor nė Drejtorinė pėr Hetimin e Narkotikėve dhe Trafiqet, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar dhe Krimet e Rėnda, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet, Drejtor i Pėrgjithshem pėr Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rėnda.

idajet feskaj

Policia e kufirit do drejtohet nga njė femėr
Aida Hajnaj do tė jetė drejtoresha e re Kufirit duke i zėnė vendin Genc Merepeza, i cili mbante deri dje postin e Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Kufirit nė Policinė e Shtetit.
"Drejtues AIDA HAJNAJ, deri tani Shef i Sektorit pėr Hetimin e Pastrimit tė Parave, nė Drejtorinė pėr Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet, Drejtor i Pėrgjithshėm pėr Kufirin dhe Migracionin", thekson Policia e Shtetit ne njoftimin mbi emėrimet e reja nė Polici.

aida hajnaj
Drejtues AIDA HAJNAJ

genc merepreza

Genc Merepeza

Levizjet e plota ne Policine e Shtetit 27.04.2017

Nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė sė Shtetit kryhen kėto emėrime:

• Drejtues SOKOL SELFOLLARI, deri tani Kėshilltar nė Zyrėn Ndihmėse tė Drejtorit tė Policisė sė Shtetit, lirohet nga kjo detyre dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė pėr Hetimin e Narkotikėve dhe Trafiqet, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Hetimin e Krimit te Organizuar dhe Krimet e Rėnda.

• Drejtues AIDA HAJNAJ, deri tani Shef i Sektorit pėr Hetimin e Pastrimit tė Parave, nė Drejtorinė pėr Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet, Drejtor i Pėrgjithshėm pėr Kufirin dhe Migracionin.

• Drejtues i Parė SOKOL BIZHGA, deri tani Drejtor nė Drejtorinė e Studimeve Strategjike, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet, Drejtor nė Drejtorinė e Forcave Lėvizėse Operacionale, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Sigurinė Publike.

• Drejtues i Parė SHKĖLQIM SAĒO, deri tani Shef i Sektorit tė Planifikimit Strategjik, nė Drejtorinė e Studimeve Strategjike, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė e Studimeve Strategjike.

• Drejtues i Parė NIKO BRAHIMAJ, deri tani Drejtor nė Drejtorinė e Forcave Lėvizėse Operacionale, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Sigurinė Publike, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė pėr Hetimin e Krimeve tė Rėnda, nė Drejtorinė e Pergjithshme pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar dhe Krimet e Rėnda.

• Drejtues i Parė FREDI AGASTRA, deri tani Kėshilltar nė Zyrėn Ndihmėse tė Drejtorit tė Policisė sė Shtetit, lirohet nga kjo detyre dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė e Standarteve Profesionale, nė Drejtorinė e Policisė sė Shtetit

Nė Drejtoritė Vendore tė Policisė dhe Drejtoritė e Kufirit dhe Migracionit janė bėrė kėto emėrime:

• Drejtues i Parė GJOVALIN LOKA, deri tani Drejtor nė Drejtorinė e Rendit Publik nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Sigurinė Publike, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Shkodėr.

• Drejtues i Parė DYLAVER SHIMAJ, deri tani Drejtor nė Drejtorinė e Standarteve Profesionale, nė Drejtorinė e Policisė sė Shtetit, lirohet nga kjo detyrė dhe emerohet, Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Berat.

• Drejtues i Parė ALFRED ĒEPE, deri tani Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policise Elbasan, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė, Durrės.

• Drejtues i Parė ARBEN DASHI, deri tani Drejtor nė Drejtorinė pėr Hetimin e Krimeve tė Rėnda, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar dhe Krimet e Rėnda, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Elbasan.

• Drejtues ARDI VELIU, deri tani Drejtor nė Drejtorinė e Policisė Rrugore, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Sigurinė Publike, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Tiranė.

• Kryekomisar ALBERT NUSHI, deri tani Komandant i Repartit "DELTA" Vlore, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Fier.

• Drejtues GENTJAN SHEHAJ, deri tani Pėrgjegjės i Departamentit / zv/Drejtor nė Departamentin e Policimit nė Patrullė, nė Kolegjin Profesional tė Lartė "Kolegji i Policisė", nė Akademinė e Sigurisė, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Vlorė .

• Drejtues i Parė LORENC PANGANIKA, deri tani Pedagog Departamenti ij Formimit tė Vazhdueshėm, nė Akademinė e Sigurisė, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Gjirokaster .

• Drejtues BLEDAR ĒELIKU, deri tani Zėvendėsdrejtor pėr hetimin e krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Shkoder, lirohet nga kjo detyre dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Lezhė.

• Drejtues i Parė ARBEN SKĖNDO, deri tani Drejtor i Pėrgjithshėm i SHĒBA-sė, emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Korēė.

• Kryekomisar IDAJET HOXHA, deri tani Shef Sektori / Specialist nė Sektorin pėr Asetet Kriminale, nė Drejtorinė pėr Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar dhe Krimet e Rėnda, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Kufirit dhe Migracionit Shkodėr.

• Kryekomisar ARBEN JOCA, deri tani Shef Sektori/Specialist nė Sektorin pėr Hetimin e Trafikut tė Paligjshėm, nė Drejtorinė pėr Hetimin e Narkotikėve dhe Trafiqet, nė Drejorinė e Pėrgjithshme pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar dhe Krimet e Rėnda, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet, Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Kufirit dhe Migracionit Korēė.

• Kryekomisar LUAN HYSENI, deri tani Shef i Sektorit tė Analizės dhe Kartotekės nė Drejtorinė e Antiterrorit nė Drejtorinė e Policisė sė Shtetit, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Kufirit dhe Migracionit Vlorė.

• Drejtues MANOL DHAMAJ, deri tani Shef Sektori / Specialist ne Sektorin e Pranimit dhe Rekrutimit, ne Drejtorine e Burimeve Njerezore, nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Shėrbimet, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Kufirit dhe Migracionit Gjirokastėr.

• Drejtues BASHKIM SHEHU, deri tani Zv/drejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė nė DVP Kukės, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Drejtor nė Drejtorinė Vendore tė Kufirit dhe Migracionit Kukės.

• Drejtues ILIRJAN BALLA, deri tani Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Diber, lirohet nga kjo detyrė dhe emerohet Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Shkodėr.

• Drejtues SHKĖLQIM PEPKOLA, deri tani Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Korēė, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Kukės.

• Drejtues KOĒO DAFA, deri tani Shef i Sektorit tė Planifikimit dhe Koordinimit tė Operacioneve nė Drejtorinė e Forcave Lėvizėse Operacionale nė Drejtorinė e Pėrgjithshme pėr Sigurinė Publike, lirohet nga kjo detyrė dhe emerohet Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Gjirokastėr.

• Drejtues FATMIR HOXHA, deri tani Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Gjirokastėr, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Berat.

• Drejtues ADRIATIK TAFĒIU, deri tani shef i Sektorit tė Planifikimit dhe Kurrikulave nė Akademinė e Sigurisė, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Dibėr.

• Kryekomisar SOKRAT GODE deri tani me detyrė nė strukturat e SHĒBA emėrohet Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Vlorė

• Kryekomisar SHKĖLZEN REXHEPI, deri tani shef i Sektorit Qendror Kombėtar, INTERPOL, lirohet nga kjo detyrė dhe emėrohet Zėvendėsdrejtor pėr Hetimin e Krimeve dhe Sigurinė, nė Drejtorine Vendore tė Policisė Lezhė


ARSYET
Policia e Shtetit arsyeton se pėrse kane noddhur keto levizje ne Policinė e Shtetit. Duke vėnė theksin tė nevojės pėr tė pėrmbushur sa mė mirė prioritetet si dhe pėr tė pėrmirėsuar mė tej punėn e strukturave vendore tė Policisė, nė reflektim edhe tė arritjeve dhe problematikave tė konstatuara gjatė vitit 2016 dhe tremujorit tė parė kėtij viti, Policia thekson se janė bėrė njė sėrė ndryshimesh nė strukturat drejtuese tė Policisė sė Shtetit, nė nivel qendror dhe vendor.

Prioritetet jane keto:

"Policia e Shtetit ėshtė e angazhuar nė pėrmbushjen me sukses tė njė sėrė prioritetesh tė rėndėsishme si garantimi i zgjedhjeve tė lira dhe tė ndershme nė zbatimin e detyrimeve qė pėrcakton Kodi Zgjedhor; luftėn kundėr trafikut tė drogės dhe veēanėrisht kultivimit tė kanabisit; luftėn kundėr krimit tė organizuar, terrorizmit dhe trafiqeve tė paligjshme; konsolidimit tė strukturave tė Policisė sė Shtetit edhe pėrmes rritjes sė integritetit dhe aftėsisė profesionale tė punonjėsve tė Policisė e menaxhimit mė tė mirė tė tyre, si dhe realizimit sa mė mirė tė detyrave qė lidhen me sezonin e ri turistik.

Policia e Shtetit thekson mė tej se lėvizjet nė rradhėt e drejtuesve tė Policisė kanė si kriter bazė rezultatet konkrete tė punės sė gjithėsecilit, synimin pėr t’i bėrė mė eficente strukturat policore, por dhe nevojėn pėr tė pėrmirėsuar organizimin dhe drejtimin e tyre edhe nė funksion tė pėrmbushjes sė prioriteteve tė reja tė kėtij viti.

"Ndryshimet synojnė t’i japin njė tjetėr ritėm punės sė Policisė sė Shtetit nė pėrmbushjen e pėrgjegjėsive tė saj. Policia e Shtetit do tė vazhdojė me seriozitet, pėrkushtim dhe profesionalizėm edhe me mbėshtetjen e pakursyer tė partnerėve tanė ndėrkombėtare, tė pėrmbushi me pėrgjegjėsi tė lartė detyrat nė zbatim tė ligjit dhe nė shėrbim tė qytetarėve", thekson ndėr tė tjera Policia e Shtetit. 

Reagon PD, Salianji: Rama emėroi "komisarė" politikė
Partia Demokratike ka reaguar pas shkarkimeve nė Policinė e Shtetit.

Sekretari pėr Aksionin Politik nė selinė blu, Ervin Salianji thotė se kjo ėshtė luftė mes klaneve.
 
Ai i quan drejtuesit e rinj tė Policisė sė Shtetit si "komisarė politikė" tė kryeministrit.
 
Drejtuesit e rinj tė policisė nėpėr qarqe janė emėruar personat e rekomanduar nga tė parėt e qarqeve tė Rilindjes nėpėr qarqe apo “komisarėt” politikė siē i quan Rama! Largohen disa drejtues policie qė kanė pasur kontakte me disa banda dhe emėrohen disa tė tjerė po nga sekti i Rilindjes pėr tė ruajtur rrjetin dhe akoma mė keq, pėr tu emėruar dhe mė pas pėr t'u shėrbyer kandidatėve pėr deputetė tė Rilindjes nė ēdo qark”- shkruan nė Facebook, Salianji.

(d.b/Shqiptarja.com)

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
o Salijan pede.....,akoma ne drejtim te policive keni akoma kamikazet tuaj,qe kjo qeveri nuk i hoqi nga puna,sic bot ju kriminelat e P.D. se me ne krye Banditet Berisha- Basha.
avatar
Anonim
qytetar E Hodaj, nuk e ka meritu, ka punu me shume standarte, prandaj dhe nuk i duket me emri. Punoni mire per shqiperine!
avatar
Anonim
sapa Ne Shqiperi nuk diskutohet me se sa perqind mund te jene te korruptuar ,kemi te bejme me nje komb dhe shoqeri te kriminalizuar komplet.Ajo pakice e ndershme qe mund te jete nuk con peshe ne numra.Imagjinoni 27 vjet rrjesht here njera parti here tjera ne pushtet me njerezit e tyre vetem duke vjedhur e korruptuar me cdo post qe kane pasur cfaredo posti qe te kete qene duke filluar nga presidenti i republikes e deri tek arketari i nje komune ne fund te republikes.Ska shprese sherimi kjo shoqeri.
avatar
Anonim
andi o toni mos do ta veme saliun drejtor policie dhe lulushken zv drejtor qe te vije ta beje nene e moter apo sic duan te djegin shqiprine sic e kane bere planin o nga nje shishe benzol te shtepia e cenit nje te saliu nje te luli dhe kjo shqipri rehatohet nga keto bucet ne cader
avatar
Anonim
emigranti o Pogradecari beshjen mjelloj e kane por ju e pasken fytyren si qen qe ndryshon nga te tjeret Kufo behen levizje jo betem ne shqipri dhe pse mos behet levizje ne polici
avatar
Anonim
ish Te shohim...........
avatar
Anonim
Toni Iken 10 miliardera edhe vin 10 fukerej te tjer po beni ritje ekonomie
avatar
Anonim
Shpata Para pak kohesh Zoti Rama Deklaronte se policia e shtetit ishte institucioni me i besueshem ne Shqiperi! Pefundimisht gjithe keto shkarkime, perfshire dhe Ministrin Tahiri, perse behen? Shpresojme se nuk kane lidhje me drogen!
avatar
Anonim
Pogradecari Te gjithe nje fytyre kane jane gjithandej te lidhur me politike e gjithfare lloj gjerash. Arrogante, mendjemedhenj ndoshta dhe te paditur.
avatar
Anonim
lol pse i njef personalisht qe i konsideron te till? mos foll kot se nuk ke iden fare. te jet per fytyren fillo shif tenden. mos u mer me te tjeret
avatar
Anonim
Eri Po kapi nje nga nje beji nje interviste dhe pyeti asnje nuk di te lidhe dy fjlae jane vene dhe stervene keta jane.Duhet nje dore e forte. Edmont Koseni duhej rikthyer ne pune, mendoj se do te bente shume mire sepse ka eksperience dhe ka bere shtet.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15