Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Adriatik Doēi
12 Tetor 2017 - 07:20 | përditesuar në 09:35
Njė raport i Kontrollit tė Lartė tė Shtetit, i zbardhur ekskluzivisht nga Shqiptarja.com, nxjerrė nė pah anėt e errėta tė administratės publike dhe cenimin e interesave tė ligjshme tė mijėrave punonjėsve nė zyrat e shtetit shqiptar. Kontrolli i KLSH ėshtė fokusuar tek menaxhimi i burimeve njerėzore nė administratėn publike nėpėrmjet Regjistrit Qendror tė Personelit, me anė tė sistemit informatik pėr menaxhimin e burimeve njerėzore (HRMIS).

Sipas raportit, tė dhėnat e 55 pėr qind e punonjėsve tė administratės publike pėr vendin e punės, sigurimet shoqėrore, arsimin, rekrutimin, trajnimet, pagat etj., nuk figurojnė nė sistem. Nga 81.147 punonjės deri nė fund tė 2017, 44 mijė punonjės nuk rezultojnė nė sistemin e tė dhėnave. Mungesa e pasqyrimit ėshtė mė e madhe tek njėsitė e qeverisjes vendore, ku ndryshimet nė personel janė edhe mė dinamike.

Ndėrkaq, sipas raportit tė auditivit, edhe Ministria e Arsimit dhe Sportit, Ministria e Drejtėsisė, Ministria e Punėve tė Brendshme, Ministria e Punėve tė Jashtme dhe Sigurimet e Kujdesit Shėndetėsor nuk i kanė hedhur tė dhėnat pėr punonjėsit. Auditimi nisi nė datė 03.04.2017 dhe pėrfundoi nė 20.05.2017.

Rėndėsia e sistemit 
Sistemi Informatik i Menaxhimit tė Burimeve Njerėzore (HRMIS) ėshtė njė sistem i ndėrtuar pėr tė ndihmuar DAP nė procesin e menaxhimit tė burimeve njerėzore. Sistemi pėrmban tė dhėna dhe informacion tė zgjeruar pėr burimet njerėzore aktive nė tė gjitha institucionet. Nė dosjet personale tė tė punėsuarve reflektohen tė dhėna pėr marrėdhėniet e punės, arsimin, rekrutimin, trajnimet, pagat dhe sigurimet.

HRMIS pėrmban informacion pėr strukturėn dhe organikėn e institucioneve. Strukturat e hedhura nė sistem plotėsohen nga personi pėrgjegjės nė secilin institucion. Kėta tė fundit kanė akses si pėrdorues tė nivelit tė parė pėr tė gjitha tė dhėnat qė i pėrkasin institucionit, funksion qė ushtrohet zakonisht nga titullari apo sekretari i pėrgjithshėm18. Ēdo institucion i pėrfshirė nė HRMIS mund tė krijojė edhe pėrdorues tė nivelit tė dytė, tė cilėt zgjidhen zakonisht nga njėsitė e menaxhimit tė burimeve njerėzore.

Gjithashtu, nė Vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 117, datė 05.03.2014 “Pėr pėrmbajtjen, procedurėn dhe administrimin e dosjeve tė personelit e tė regjistrit qendror tė personelit” parashikohet se sistemi HRMIS duhet tė ndėrveprojė me bazat e tė dhėnave tė Regjistrit Kombėtar tė Gjendjes Civile, Institutit tė Sigurimeve Shoqėrore, Sistemit tė Thesarit nė Ministrinė e Financave etj. HRMIS shėrben si burim planifikimi dhe informacioni pėr pagat dhe kontributet e nėpunėsve publikė, nėpėrmjet ndėrveprimit me Sistemin e Thesarit.

Roli i DAP
Departamenti i Administratės Publike ėshtė institucioni pėrgjegjės pėr krijimin dhe administrimin e Regjistrit Qendror tė Personelit tė tė gjitha organeve shtetėrore. Por, sipas raportit tė KLSH, Departamenti i Administratės Publike - nė cilėsinė e administratorit tė vetėm dhe fuqiplotė tė sistemit HRMIS, si dhe institucionit pėrgjegjės pėr zbatimin e legjislacionit tė shėrbimit civil nė institucionet e administratės shtetėrore, nuk ka hartuar njė plan strategjik institucional dhe njė plan veprimi pėr implementimin e sistemit HRMIS si pėr plotėsimin me tė dhėna, ashtu edhe pėr ndėrveprimin, me qėllim vendosjen nė funksionim tė plotė tė tij.

“Sistemi HRMIS nuk ėshtė plotėsuar ende me tė dhėna nga tė gjitha institucionet e parashikuara, veēanėrisht nga njėsitė e qeverisjes vendore. Procesi i ndėrveprimit tė sistemit HRMIS me sistemet e tjera aktualisht ėshtė i pezulluar. Sistemi HRMIS nuk realizon synimin e pėrcaktuar nė pikėn 9, kreu II i VKM nr. 117, pra pėrdorimin e tij si burim informacioni dhe planifikimi, pėr shkak tė nivelit tė ulėt tė plotėsimit me tė dhėna nga institucionet, si dhe pėr shkak tė mosrealizimit tė ndėrveprimit me sistemin e thesarit pranė Ministrisė sė Financave, Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Tatimeve, Fondit tė Kujdesit tė Detyrueshėm Shėndetėsor dhe Institutit tė Sigurimeve Shoqėrore. Efektiviteti dhe eficiensa e kėtij sistemi nuk ėshtė arritur dhe nuk dihet ende kur mund tė arrihet”, thuhet nė raport.

Institucionet qė s’kanė hedhur tė dhėnat:
Shumica e bashkive nė vend

Ministria e Arsimit dhe Sportit

Ministria e Drejtėsisė

Ministria e Punėve tė Brendshme

Ministria e Punėve tė Jashtme

Sigurimet e Kujdesit

Numri i punonjėsve nė administratė sipas viteve
2012, 88.640

2013, 87.710

2014, 86.350

2015, 88.550

2016, 81.147

KLSH: DAP ka bllokuar reformėn nė administratė
Kontrolli i Lartė i Shtetit konstaton se Departamenti i Administratės Publike, jo vetėm nuk ka realizuar detyrat e pėrcaktuara nė ligj, por ka penguar realizimin e reformave. “Duke mos evidentuar nivelin vjetor tė arritjes sė objektivave pėr sistemin HRMIS, si edhe shkaqet e mangėsive tė konstatuara, DAP, pėrveēse nuk ka bėrė transparencėn e procesit, duke mos adresuar pėrgjegjėsitė pėrkatėse, ka penguar zgjidhjen e shpejtė tė problemeve dhe vėnien nė funksionim tė sistemit. Njė qasje e tillė pasive e DAP, cenon performancėn e administratės nė terma tė objektivave tė HRMIS. 


Mungesa e feedback-ut tė institucioneve tė trajnuara nga DAP sa i takon dobishmėrisė dhe plotėsisė sė informacionit tė pėrfituar, e ka penguar atė te vlerėsojė impaktin e pritshėm tė trajnimeve, si dhe problematikat e ardhshme nė plotėsimin e sistemit me tė dhėna. Kjo prodhon njė efekt tė drejtpėrdrejtė nė planifikimin e nevojave pėr trajnime tė tjera”, thuhet nė raport. Sipas raportit, vėshtirėsitė dhe problematikat e hasura gjatė popullimit tė sistemit HRMIS nga ana e pėrdoruesve bėjnė procesin e plotėsimit me tė dhėna tė ngadaltė dhe jo efiēient, madje disa herė edhe e bllokojnė atė.

Pėr kėtė arsye, KLSH kėrkon qė Departamenti i Administratės Publike tė marrė tė gjitha masat e nevojshme dhe tė ushtrojė kompetencat e tij pėr tė evidentuar institucionet, tė cilat ende nuk kanė plotėsuar sistemin me tė dhėna, duke u kėrkuar pėrmbushjen e detyrimit tė tyre ligjor dhe tė pėrfundojė procesin e hedhjes sė strukturave pėr ato institucione tė cilat e kanė dėrguar atė. “Departamenti i Administratės Publike tė ushtrojė kompetencat e tij duke pėrdorur tė gjithė mekanizmat ligjorė qė disponon, pėr tė detyruar institucionet pėrdoruese tė pėrmbushin detyrimin e tyre ligjor dhe tė pėrfundojnė procesin e popullimit tė sistemit me tė dhėna”, thuhet nė raport.

Konstatime nga raporti i Kontrollit tė Lartė tė Shtetit
-Sistemi HRMIS ėshtė plotėsuar me tė dhėna nė masėn 55%, ndėrkohė qė ngelet ende pėr t’u plotėsuar me tė dhėna nga tė gjitha institucionet e tjera, veēanėrisht nga njėsitė e qeverisjes vendore.

-DAP nuk ka monitoruar dhe audituar procesin e hedhjes sė strukturės dhe organigramės nga institucionet e pavarura dhe njėsitė e qeverisjes vendore, sipas pėrcaktimeve tė VKM nr. 117, datė 05.03.2014 ‘‘Pėr pėrmbajtjen, procedurėn dhe administrimin e dosjeve tė personelit e tė regjistrit qendror tė personelit”.

-Strukturat dhe organigramat nė kėtė fazė tė plotėsimit me tė dhėna nuk janė hedhur nga vetė institucionet e sipėrpėrmendura, por nga Departamenti i Administratės Publike, pavarėsisht faktit qė kėto institucione janė trajnuar pėr kėtė qėllim, nė kundėrshtim me VKM nr. 117.

-Nga raportet e inspektimit tė vitit 2016 qė DAP ka kryer nė 8 institucione evidentohet se problematikat e vetme tė inspektuara nė tė gjithė kėto raporte kanė qenė vlerėsimi i rezultateve tė punės sė nėpunėsve civilė, pėrshkrimet e punės pėr ēdo pozicion tė shėrbimit civil dhe masat administrative pėr zbatimin e vendimeve gjyqėsore.

-DAP nuk ka shfrytėzuar kompetencat qė i janė dhėnė nga ligji pėr nėpunėsin civil pėr tė inspektuar zbatimin e tij, duke mos pėrfshirė si objektiv tė mundshėm verifikimin e procesit tė hedhjes sė tė dhėnave tė punonjėsve nė HRMIS.

-Nga tė dhėnat e pyetėsorit, rezulton se 81% e institucioneve qė janė pėrgjigjur kanė plotėsuar vetėm gjeneralitetet e punonjėsve. Kėto tė dhėna plotėsohen nga institucionet nė mėnyrė automatike, duke u importuar nga Regjistri i Gjendjes Civile nėpėrmjet numrit personal tė identifikimit (NID).

-Mungesa e planit strategjik institucional dhe atij operacional nė DAP nuk lejon menaxhimin e strukturuar tė procesit tė popullimit me tė dhėna tė sistemit. Si rrjedhojė, institucionet pėrdoruese tė tij nuk i japin prioritet kėtij procesi dhe nuk e perceptojnė veten si pjesė e strategjisė ndėrsektoriale pėr reformėn nė administratėn publike.

-Afati i pėrcaktuar nė SNRAP pėr bėrjen plotėsisht funksionale tė sistemit dhe vendosjen e tij nė pėrdorim nga institucionet nuk ėshtė respektuar. Ky afat nė vetvete nuk ka qenė i realizueshėm duke marrė nė konsideratė edhe mungesėn e koordinimit midis DAP dhe institucioneve tė tjera tė pėrfshira, nė kushtet e mungesės sė njė planifikimi tė mirėfilltė tė procesit.

-Mungesa e planit tė vazhdueshmėrisė cenon mirėmbajtjen dhe funksionimin e vazhdueshėm tė sistemit HRMIS nė tė ardhmen.

-Duke mos evidentuar nivelin vjetor tė arritjes sė objektivave pėr sistemin HRMIS, si edhe shkaqet e mangėsive tė konstatuara, DAP, pėrveēse nuk ka bėrė transparencėn e procesit, duke mos adresuar pėrgjegjėsitė pėrkatėse, ka penguar zgjidhjen e shpejtė tė problemeve dhe vėnien nė funksionim tė sistemit. Njė qasje e tillė pasive e DAP, cenon performancė e administratės nė terma tė objektivave tė HRMIS.

-Sistemi HRMIS nuk realizon synimin e pėrcaktuar nė pikėn 9, kreu II i VKM 117. pra pėrdorimin e tij si burim informacioni dhe planifikimi pėr pagesat dhe kontributet. Ai ndėrvepron nė nivel fizik me sistemin e Thesarit, pra sistemet mund tė komunikojnė me njėri tjetrin, por ende nuk ka pėrfunduar faza e shkėmbimit tė tė dhėnave me qėllim kalimin e listė pagesave pėrmes HRMIS nė sistemin e thesarit.

-Pavarėsisht angazhimit tė pėrbashkėt midis Ministrit tė Shtetit pėr Inovacionin dhe Administratėn Publike dhe Ministrit tė Financave - shprehur nė Udhėzimin nr. 4, datė 13/12/2016 - pėr tė hartuar listė pagesat nė HRMIS duke filluar nga 1 Marsi 2017, institucionet ende vazhdojnė tė hartojnė dhe dorėzojnė nė thesar borderotė mujore nė Excel, duke cenuar ecurinė e implementimit tė borderosė nė sistemin HRMIS.

-Departamenti i Administratės Publike nuk ka ndėrmarrė hapa nė drejtim tė ndėrveprimit me bazėn e tė dhėnave tė Drejtorisė e Pėrgjithshme tė Tatimeve pranė Ministrisė sė Financave dhe Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor (ose siē shprehet ndryshe nė VKM nr. 117 Instituti i Sigurimeve Shėndetėsore). Ndėrveprimi me bazėn e tė dhėnave tė Institutit tė Sigurimeve Shoqėrore nuk ėshtė realizuar, pėr arsye se ai nuk ka qenė nė dijeni pėr pėrfshirjen nė VKM nr. 117, si edhe pėr rolin e tij nė procesin e implementimit tė HRMIS. Mos pėrfshirja e institucioneve tė ngarkuara me pėrgjegjėsi pėr ndėrveprimin me HRMIS cenon efektivitetin e realizimit tė gjithė kėtij procesi.

-Departamenti i Administratės Publike ka hedhur manualisht tė dhėna tė legjislacionit specifik qė lidhen me gjenerimin e pagave pėr tė pėrshpejtuar procesin e implementimit tė HRMIS, pa pėrfshirė nė kohėn e duhur institucionet pėrgjegjėse pėr kėto veprime. Ministria e Arsimit dhe Sportit, Ministria e Drejtėsisė, Ministria e Punėve tė Brendshme, Ministria e Punėve tė Jashtme dhe Sigurimet e Kujdesit Shėndetėsor nuk kanė hedhur vetė nė HRMIS tė dhėnat e legjislacionit specifik duke mos pasur mundėsinė pėr tė pėrmbushur detyrimin e tyre qė rrjedh nga VKM 117. Mos pėrfshirja e kėtyre institucioneve nė kohėn e duhur dhe mos hedhja e tė dhėnave nga vetė institucionet rezulton nė njė menaxhim jo efiēient tė procesit tė ndėrveprimit.

-Departamenti i Administratės Publike ka realizuar aktivitete tė paparashikuara nga VKM 117 dhe nga SNRAP, duke realizuar ndėrveprimin e HRMIS me portalin unik qeveritar e - Albania dhe me Bazėn e tė Dhėnave sė Qendrės Kombėtare tė Biznesit nė nivel ndėrfaqeje, ndėrkohė qė nuk janė realizuar ndėrveprimet parėsore.

-Departamenti i Administratės Publike nė cilėsinė administratorit tė vetėm dhe fuqiplotė tė HRMIS nuk ka hartuar njė plan veprimit duke pėrfshirė ndėrveprimin me aktivitetet e nevojshme dhe afatet pėr to me qėllim realizimin e ndėrveprimit me Ministrinė e Financave dhe me Institutin e Sigurimeve Shoqėrore. Ai ka vepruar pa planifikim, duke ndėrmarrė aktivitete sipas nevojave tė momentit dhe pa kėrkuar njė koordinim mė tė gjerė dhe gjithėpėrfshirės me aktorėt e tjerė tė pėrfshirė nė kėtė proces.

-Raportet vjetore tė DAP pėr vitet 2015 dhe 2016 pėr sa i takon ndėrveprimit nuk reflektojnė ecurinė e progresit real tė tij, pėr arsye se DAP nuk ka miratuar tregues pėr tė matur ecurinė e progresit tė ndėrveprimit tė HRMIS me sistemet e tjera. Gjithashtu nuk specifikohet se si ky institucion do tė masė dhe do tė raportojė mbi nivelin e arritur tė ndėrveprimit me kėto baza tė tjera dhe sisteme tė rėndėsishme shtetėrore.

-Procesi i ndėrveprimit i sistemit HRMIS me thesarin ėshtė i pezulluar, pasi Ministria e Financave nė kuadėr tė IPS 2 ka pėrfunduar procedurat e prokurimit tė sistemit AFMIS (Albanian Financial Management Information System), i cili do tė zėvendėsojė SIFQ (sistemin informatik financiar tė qeverisė). Implementimi i tij fillon nė muajt nė vazhdim dhe ende nuk janė pėrcaktuar bashkėrisht pėrgjegjėsitė dhe aktivitetet e gjithsecilit pėr tė pėrfunduar procesin, pavarėsisht gatishmėrisė sė shprehur nga tė dy institucionet.

-VKM 117 nuk pėrcakton qartė rolin dhe mėnyrėn se si Instituti i Sigurimeve Shoqėrore duhet tė kontribuojė nė procesin e ndėrveprimit, ēka evidenton mungesėn e konsultimit me aktorėt kryesorė duke nisur qė nga momenti fillestar i hartimit dhe miratimit tė legjislacionit.

-Instituti i Sigurimeve Shoqėrore nuk disponon tė dhėna elektronike tė pėrdorshme tė vjetėrsisė nė punė tė tė punėsuarve nė shkallė vendi pėr periudhėn pėrpara vitit 2012. Tė dhėnat pėr vitet e mėparshme janė dixhitalizuar nė pjesėn mė tė madhe tė tyre, por ende nuk janė tė disponueshme pėr pėrdorim. Tė dhėnat lidhur me vjetėrsinė nė punė tė nėpunėsve civil, tė cilat duhet tė tėrhiqen nga databaza e tė dhėnave tė ISSH nuk mund tė kryen veēse manualisht nga personat pėrgjegjės pėr llogarinė e pėrdoruesit tė HRMIS nė institucionet pėrkatėse.

-Instituti i Sigurimeve Shoqėrore merr pėrmes Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Tatimeve, pranė Ministrisė sė Financave tė dhėnat lidhur me kontributet e punonjėsve tė shėrbimit civil nėpėrmjet formularit E – SIG 25, i cili plotėsohet on line nga institucionet ēdo muaj.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Sifi Konstatimet e KLSH lidhen me pa aftesine e paduskutueshme te DAP . Ne rast se Rama duhet te beje qelizem ne ate pjese te administrates qe pengon vendosjen e aftesise dhe ndershmerise duhet shkrije DAPin qe nga drejtuesi i pare deri tek i fundit , ndryshe semundja kronike e mediokritetit qe frenon zhvillimin do vazhdoje
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279