Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:57 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
30 Prill 2013 - 18:51
Aksidenti nė Lushnje-Rrogozhinė,
qytetari nuk lejon ambulancėn
VD/ Qytetari konfliktohet me policinė
Situatė absurde nė aksin rrugor Lushnje -Rrogozhinė. Njė aksident rrugor me pasojė njė tė plagosur ka nxjerrė nė pah edukatėn dhe respektin e mangėt tė disa qytetarėve shqiptar, nė kushtet kur njė person ėshtė nė rrethanat jetė a vdekje.

A1 Report ka siguruar pamjet e njė ngjarje tė ndodhur mesditėn e sė martės nė Cermė tė Lushnjes. Njė mjet Volsėagen me targa AA 450 DJ qė drejtohej nga shetasi Besim .M 38 vjec gjatė kohės qė po kalonte nė autostradėn Lushnje-Rrogozhinė ka humbur kontrollin e mjetit dhe si pasojė ėshtė rrėzuar anės rrugės ku dhe ka pėsuar dėmtime nė trup. Sic duket edhe nga pamjet, kureshtja e qytetarėve pėr tė parė ndodhinė ka krijuar njė trafik tė rėnduar nė kėtė aks rrugor, cka ka sjellė edhe bllokimin e rrugės pėr ambulancėn.

Nė kushtet kur nuk ezkiston edhe njė korsi emergjence, ambulanca ėshtė detyruar tė mbėrrijė nė vendgjarje duke qarkulluar kundravajtje, duke rrezikuar ndoshta edhe jetėn e disa personave tė tjerė pėr tė shpėtuar njė jetė nė rrezik.

Por, pėr kėsaj situate i shtohet edhe njė tjetėr moment absurd. Njė emigrant shqiptar, i ardhur nga Italia tenton tė kalojė me automjetin e tij, pa dashur tė llogarisė trafikun e rėnduar dhe ambulancės tė pozicionuar nė mes tė rrugės, pasi ishte shtegu mė i mirė pėr transportimin e tė plagosurit. Kėmbėngulja e emigrantit, sic duket edhe nga pamjet sjell njė pėrplasje mes tij dhe forcave tė policisė, tė pranishmė nė ato momente. Madje, ai refuzon edhe identifikimin e tij dhe dokumentet e makinės, duke ēuar nė njė konfrontim mes tyre, jo vetėm verbal, por edhe fizik.

Sipas tė dhėnave nga policia e Lushnjes, i plagosuri ėshtė nė spital dhe ėshtė nėn kontrollin e mjekėve jashtė rrezikut pėr jetėn. Mendohet se aksidenti ka ndodhur pėr shkak tė shpejtėsisė. Policia rrugore lidhur me kėtė ngjarje po heton pėr zbardhjen plotėsisht tė kėtij aksidenti.

(s.f/v.gj/shqiptarja.com)

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Goni Ndonse emigranti mundet te jete gjendur befas mes kaosit shqiptar qe pergjjithesisht shkaktohet nga forcat e rendit bie ne sy agresioni i tejkaluar i te "fortit" te Tropojes Gosturanit qe eshte gati ti marre jeten emigrantit. Nuk eshte e para here qe ky bandit i pushtetit dhunon qyteare te pambrojtur. Kjo eshte fytyra e qeverise dhe e banditeve qe e mbajne ne kembe.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Vettingu, Calavera: Kemi dosjet e gjyqtarėve e prokurorėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/07/2017, Viti VII - NR.169